i7 6700K sisteme ekran kartı önerisi

sekozzy

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar.
i7 6700K işlemci.
ASUS Z170 Pro Gaming anakart.
16 GB RAM.
Sapphire R9 290X tri-X 4 GB ekran kartı.
600W Power Supply.

Olan sistemimde ekran kartım arızalandı ve yeni bir ekran kartı almak istiyorum. Sisteme uygun 15 bin TL'ye kadar ekran kartı önerilerinizi yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Not: 3D modelleme ve render için kullanıyorum bilgisayarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
15.000 TL cok buyuk bir butce sadece ekran karti icin. Dilerseniz sistemi satip 15.000 TL'nin uzerine ekleyerek 0'dan bir sistem toplayabilirsinzi veya daha dusuk bir butce ile RTX 2060 benzeri bir ekran karti alabilirsiniz.

Aslında bütçemiz 8 bin tl ancak sistemi kullanan arkadaş gerekirse 5-6 bin de ben ilave edebilirim dediği için 15bin yazdım. Sistemde sürekli 3D çizim yapılıyor. Autocad ve 3DS Max kullanılıyor. Yapılan çizimlerin renderları alınıyor. Bu sebeple sistemi bozmadan bi ekran kartı alacağız. Bir kaç ay sonra sıfır pc toplanacak. Bu pc ise kullanan arkadaşın şahsında kalacak.

3060ti alın geçin bence. 3060 da olabilir. Oyun için bu fiyat aralığında AMD daha iyi fiyat/performans açısından ama render işleri için nVidia kartlar daha performanslı deniyor genelde.

Sistem 3060 TI kaldırır mı PSU falan? Bu konularda çok bilgim yok kusura bakmayın
600W yeterli olur eğer kaliteliyse PSU’nuz. 6700K yaklaşık 80-90W, 3060Ti 200W, kalan parçalar çok daha cüzi miktarda enerji kullanır zaten.

@sekozzy Bazı modeller daha yüksek enerjilerde çalışmak için overclocklanmış oluyor, alacağınız modelin internet sitesinden önerilen enerji değerinde bakmakta fayda var.

Gigabyte 600W demiş ama ASUS 750 önermiş mesela. ASUS da 600'de çalışır çalışmasına sanırım.

Son düzenleme:
600W yeterli olur eğer kaliteliyse PSU’nuz. 6700K yaklaşık 80-90W, 3060Ti 200W, kalan parçalar çok daha cüzi miktarda enerji kullanır zaten.

@sekozzy Bazı modeller daha yüksek enerjilerde çalışmak için overclocklanmış oluyor, alacağınız modelin internet sitesinden önerilen enerji değerinde bakmakta fayda var.

Gigabyte 600W demiş ama ASUS 750 önermiş mesela. ASUS da 600'de çalışır çalışmasına sanırım.
Demek ki alacağımız modelin markasını da kontrol etmek gerek.

Ti sart degil. 0 alacaksaniz 2060 Super ya da 3060, 2. el olursa 2060 da olur. Hem daha ucuzlar hem de daha az guc tuketiyorlar. Almadan once muhakkak guc kaynaginizin verimli ve iyi bir marka olup olmadigini da kontrol edin.

Bana kalirsa bu sisteme olabildigince az yatirim yapin, artan butceyi de sonra toplayacaginiz sistemde kullanin.

Ti sart degil. 0 alacaksaniz 2060 Super ya da 3060, 2. el olursa 2060 da olur. Hem daha ucuzlar hem de daha az guc tuketiyorlar. Almadan once muhakkak guc kaynaginizin verimli ve iyi bir marka olup olmadigini da kontrol edin.

Bana kalirsa bu sisteme olabildigince az yatirim yapin, artan butceyi de sonra toplayacaginiz sistemde kullanin.
Anladım Eyüp bey, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı