i7 6700K Skylake PC Toplama

hamitfcb

Hectopat
Daha fazla  
Herkese öncelikle selamlar, arkadaşlar sizlerden yeni bir sistem toplama hakkında yardımlarınızı isteyeceğim, eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, bütün yorumlarınız değerlidir benim için ve de değerlendireceğim.
2011'den beri hp dizüstü laptop kullanıyorum, artık bu pc'yi emekliye ayırıp eşime veya cocuklarıma vermeyi düşünüyorum, pc'im malum iyi oyunlar için yetersiz, kuracağım sistem iyi oyun oynama amaçlı olarak ev pc olacaktır.
Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 İşlemci Fiyatı
işlemci-1299,00 TL
ASUS MAXIMUS VIII HERO ROG INTEL Z170, DDR4, LGA1151, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, HDMI, DisplayPort ATX Anakart - inventus
anakart-938,67 TL.
Asus Nvidia GeForce GTX 970 OC 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E Fiyatı ekran kartı -1299,00 TL.

Asus VX238H 23" 1ms (Analog+Dvi+HDMI) Full HD LED Monitör Fiyatı monitor 699,00 TL.
Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram Fiyatı RAM-569,00 TL. ile birlikte bu parçalar şu an 4804TL dir. 1500 TL. -2000 TL. arasında geriye bütçe ayırdım.

Arkadaşlar bu bileşenlere ilaveten işlemci soğutucu, HDD, SSD, kasa(güç kaynaklı veya değil değilse hangi kasa ve güç kaynağı), kasa fanı+kontrol vs gibi pc'nin yardımcı bileşenleri toplama hakkında sizlerden yardımlarınızı bekliyorum. Kasanın 750w gibi, CPU soğutucununda kaliteli olması ileriye dönük iyi olacaktır, çünkü bu sistem ile asgari 6-7 yıldan fazla gitmesini istiyorum, oyunlarda 1080p çözünürlükten daha da ileriye gitmeyi düşünmüyorum, bu çözünürlük oyun için film izleme tv seyretme için hayli iyi diye düşünüyorum. Yapacağız yorum ve tavsiyeler için şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece oyun içinse bu sistem çok fazla.Sizin önerdiğiniz ekran kartı değişmeli+işlemci değişmeli+ram değişmeli+anakart belki olabilir.Tam bütçenizi yazın size en kısa sürede sistem toplayıp yardımcı olayım.
Oyun için i5 yeterli ram 2133 mhz li 16 gb rahat işinizi görür ekran kartını yükselterek 6-7 yıl sistemin gitmesini sağlayabiliriz tabi bu şu teknoloji hızında zor ama neyse.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı