i7 6700K Skylake sistem toplama

Burak34xxxx

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Yakın zamanda skylake bir sistem toplayacağım. Bütçem 6000 TL.
Kafamdaki sistem şu:

-Intel core i7 6700k işlemci
-Asus Z170 Pro Gaming anakart
-Evga Gtx 970 SSC ekran kartı
-Gskill (8GB) DDR4 2400 MHz RAM
-Samsung 850 evo 250 GB SSD
-Seagate 2 TB 7200 RPM HDD
-Corsair hydro H100i Gtx extreme
-Corsair CX 80+ 600W PSU
-Corsair graphite 760T kasa

Çoğu kişi o fiyata 980ti sığdırılırdı diyebilir. Biliyorum. Ben de düne kadar öyle düşünüyordum.

Asus 23.6" VN247H 1 ms Full HD HDMI Gaming monitörüm var. Zaten Full HD oyun oynamayı amaçladığım için 970'i daha makul gördüm. Şimdi diyeceksiniz "i5 6600k'da fazlasıyla yeterli olacaktır" Ekran kartının performansı beni tatmin etmemeye başladığında yeni mimariden bugünün 970 ayarında bir ekran kartı alacağım ve işlemciyi de o zaman OC edeceğim.

Malum pascal mimarisi gelmek üzere. Nanometre düşeceği için güç tüketimi de düşecek. O yüzden güç kaynağının fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyorum.

Bir sorum olacak
Örneğin şuan ki 4790k ile 6600k aynı performansı veriyor yani 4790k'nın pascal mimarisinde darboğaz yapacağını sanmıyorum. Sorum şu 6700k (OC ile) pascal mimarisinden sonra çıkacak olan mimariden yine 970 ayarında bir ekran kartı için sorun yaratır mı?

Son olarak sistem hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?

Sistem çok güzel sorunsuz alınabilir. Ekran kartı komusunda çok iyi bir seçim yapmışsınız şimdiden hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı