İ7 6700K Skylake Tabanlı Sistem Tavsiyesi

ynsgamer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Beyler

Geçen hafta AMD FX 8350 tabanlı bir sistem satın aldım. Özellikleri:

• MSI 970 Gaming Anakart
  • Amd FX 8350 İşlemci
  • MSI GTX 960 4G Ekran Kartı
  • Cooler Master Hyper Lga Ledli Fan
  • Kingston Hyperx Savage 8GB DDR3 1600mhz RAM
  • Wd 1tb Cavier Blue HDD
  • Zalman Z3 600Le 600W Kasa
  • Asus VS229HA Monitör

Bu sistemi Haziran ayına kadar para biriktirerek oyun canavarı yapmak istiyorum. Şuan karar verdiğim parçalar:

• MSI Z170A Gaming PRO Ana Kart
  • Intel i7 6700K Skylake İşlemci
  • Ek Kingston Hyperx Savage 8GB DDR3 1600mhz RAM
  • Kingston Hyperx Savage 120GB SSD
  • Everest Rampage Klavye & Mouse
  • Creative SBS A550 Ses Sistemi
Sormak istediğim bu ana kart işimi görür mü? Yeni aldığım sistemle uyumlu mu? RAM benim sistemim için Hyperx Fury 4x4 DDR4 var. Sizce bunu mu alayım yoksa Hyperx Savage ye 8 GB daha ek mi yapayım? MSI GTX 960 bu sistem için iyi mi?

Neden böyle saçma sapan bişey yapıyorsun anlamış değilim. Yeni neden o AMD sistemi aldın da neden şimdi o kadar zarara girip Intel'e geçiyorsun ? Kaldı ki gerek yok Skylake'e geçmene elinde böyle bir PC varken.

Boşa para israfı resmen , zaten anlamıyorum bu intel merakını. Hele de amd tarafındaki canavarları gördükten sonra intel resmen kendi ayağına sıkmak oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen hafta aldıysan anakartı ve işlemciyi iade edebilirsin. İ5 4590 ve H81M-P33 ile değiştirirsen daha fazla oyun performansı elde edersin. Ayrıca sistemi oyun canavarı yapmak istiyorsan ekran kartını yükseltmelisin. Senin yazdığın parçalar uyumlu değil. Anakart DDR4 ve RAM'ler DDR3.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı