i7 6700K ve EVGA GTX 980 Ti Sistem Toplama

basaralife

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Önceki aylarda açtığım başlıklarda pc toplamıştım ama seçimler nedeni ile alamamıştım. Dolar düşsün diye bekledim biraz ama daha fazla beklemek istemiyorum lakin doların da düşeceği yok aksine çıkacak gibi duruyor.

Topladığım sistem aşağıdadır yarın Vatandan almayı planlıyorum bir aaksilik çıkmazsa. Bir bakıp parçalar uyumlu mu değil mi veya neyi nasıl değiştirebilirim konusunda görüşlerinizi beklkiyorum. Bütçemi aştı ama 9 taksit artık idare etmeye çalışacağım. Diğer firmalarada baktım ucuz denilen ama taksitlerden sonra ve kargo ücretleri ile bundan daha pahalıya geliyor. Vatan bostancı merkeze gidip alacağım.

Sistem şu şekilde amacım üstün bir oyun sistemi toplamak. Photoshop ile de ilgileniyorum ama render olayı yok. Basit logo tasarımı falan filan. Aldığımda da yeni bir konu açarak belirtirim. Lakin stoklarda var mı bilmiyorum bakacağım yarın.

Not: Kendim toplayacağım videolardan ve sizlerdne yardım alarak. Oradaki teknik ekibe toplatmayacağım.

PC TOPLAMA.png

Hocam sistem gayet güzel ve uyumlu yanlız anakartı Z170A M5 yapabilirsiniz ayrıca üst düzey şekilde kullanılmıcaksa sistem ( render vs..) İ5 6600K öneririm gerçekten çok iyi bir işlemci.

Diğer parçalar için daha iyi anlayanlar yorum yapacaktır ama amazon üzerinde h110i gt sıvı soğutuc kargo ve vergiler dahil 190-210 dolar tutuyor seçeceğiniz kargo hızına göre. H80 yerine biraz beklerim derseniz karlı bir alışveriş olabilir.

Bu sisteme Caviar Blue nedir ya ? Black yap onu. 1TB yeticek mi ?
Anakarta çok fazla yüklenmene gerek yok. Madem ağır işlemler yapmıcaksın.
İ7 6700'ü K'sız al. Hem anakarttan kıs hem de soğutucudan.
Monitör'de daha iyi seçenekler olabilir F/P açıdan. Çok güzel monitör ona bir şey dediğim yok.
Bence biraz israf var ama karar senin. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan =)

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Amazon yani yurtdışı bilmediğim ve pek riske girmek istemeyeceğim yer. Çekiniyorum açıkcası.
Z170A M5 ve M7 arasında 100TL gibi bir fark var dolayısı ile daha yenisini tercih ettim. İşlemci konusunda overclock yapacağım için K terih ettim. İ5 de iyi ama 7000 üstü sistem toplanacağı zaman i7 tercih edilmesinden yanayım ben.

Bu sisteme Caviar Blue nedir ya ? Black yap onu. 1TB yeticek mi ?
Anakarta çok fazla yüklenmene gerek yok. Madem ağır işlemler yapmıcaksın.
İ7 6700'ü K'sız al. Hem anakarttan kıs hem de soğutucudan.
Monitör'de daha iyi seçenekler olabilir F/P açıdan. Çok güzel monitör ona bir şey dediğim yok.
Bence biraz israf var ama karar senin. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan =)

Bende harici 1TB WD sabit disk var. Dolayısı ile yeterli. Black tercih etmememin sebebi oyun harici işlemlerde siyah ve mavi arasındaki hız çokda önemli değil. Ben oyunları ve işletim sistemini SSD ye kuracağım için mavi yeterli dedim.
Monitör, soğutucu ve anakart öneriniz nedir?

Güncelleme: Yaptığım araştırmalar neticesinde sistemi şu şekilde güncelledim. Hem fiyat indi (9000 TL oldu) hem daha performanslı oldu.

Anakar:

ASUS MAXIMUS VIII RANGER Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3400MHz(O.C) HDMI&DP Anakart
Ekran Kartı:

MSI GTX 980 Ti GAMING 6G GDDR5 6GB 384Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

İlk olarak işlemciyi 6700 yapalım. K'ya gerek yok ;)
Intel Core i7 6700 Soket 1151 3.4GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
MSI B150A GAMING PRO Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart
MSI R9 FURY X 4GB HBM Memory 4096Bit AMD Radeon DX12 Su Soğutmalı Ekran Kartı
ASUS 23.8" VN248HA GENİŞ EKRAN IPS MONİTÖR
2.200TL karın oluyor bu değişiklikleri uygularsan. Sıvı soğutmayıda çıkarıyorsun.
Bana kalırsa sana 4.500-5.000Tl ile de kral gibi bir bilgisayar toplanır bu bile sadece oyun ve iki üç amblem için fazla =)
Not: Senin yaptığın sistem daha performanslı ama yaptığın işe göre çok israf olur kardeşim cebinde kalsın paran =)
Sen sadece 4K mı oyun oynamak istiyorsun ?

İlk olarak işlemciyi 6700 yapalım. K'ya gerek yok ;)
Intel Core i7 6700 Soket 1151 3.4GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
MSI B150A GAMING PRO Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart
MSI R9 FURY X 4GB HBM Memory 4096Bit AMD Radeon DX12 Su Soğutmalı Ekran Kartı
ASUS 23.8" VN248HA GENİŞ EKRAN IPS MONİTÖR
2.200TL karın oluyor bu değişiklikleri uygularsan. Sıvı soğutmayıda çıkarıyorsun.
Bana kalırsa sana 4.500-5.000Tl ile de kral gibi bir bilgisayar toplanır bu bile sadece oyun ve iki üç amblem için fazla =)
Not: Senin yaptığın sistem daha performanslı ama yaptığın işe göre çok israf olur kardeşim cebinde kalsın paran =)
Sen sadece 4K mı oyun oynamak istiyorsun ?

4k monitörler biraz tuzlu geldi ve en iyi ekran kartı bile 4k da çok akıcı değil dolayısı ile onu pas geçtim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı