i7 6700K ve GTX 1660S sistemde %55 GPU ve %85 CPU kullanımı

Berke99

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, öncelikle bilgisayarımın darboğaz yaptığını düşünüyorum çünkü oyunlarda ekran kartımın %60-55-50 gibisi kullanılırken işlemcimin %80-90'ları kullanılıyor. Ekran kartım ve işlemcim uyumlu diye biliyorum. GTX 1660 Super ve i7 6700K. Sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, öncelikle bilgisayarımın darboğaz yaptığını düşünüyorum çünkü oyunlarda ekran kartımın %60-55-50 gibisi kullanılırken işlemcimin %80-90'ları kullanılıyor. Ekran kartım ve işlemcim uyumlu diye biliyorum. GTX 1660 Super ve i7 6700K. Sizce sorun ne olabilir?

Oynadığınız oyun nedir? Ve diğer bileşenleride belirtin.

Valorant gibi işlemci ağırlıklı oyunlarda normaldir. Ancak ekran kartı oyunlarda böyle ise darboğaz olması muhtemel. Sisteminizin özelliklerini belirtirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

Bilemedim, oyunadığın oyun sıkıntılı ya da ayarların düşük olabilir. 6700K hala güçlü diyebileceğimiz bir 4/8 işlemci ve 1660 Super'i de ideal besleyebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oynadığınız oyun nedir? Ve diğer bileşenleride belirtin.

Valorant gibi işlemci ağırlıklı oyunlarda normaldir. Ancak ekran kartı oyunlarda böyle ise darboğaz olması muhtemel. Sisteminizin özelliklerini belirtirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

Şu sıralar Fortnite ve Apex Legends oynuyorum ve arada ani FPS düşüşleri oluyor özellikle tam fight esnasında. 1080p en düşük ayarlar mecburen yükselttiğim an FPS düşüyor ve iyice kasmaya başlıyor.
1660 Super TUF Gaming 6 GB.
İntelcore i7 6700K.
ASUS Z170-A
2x8GB RAM DDR4.
224 GB SSD.
1TB HD.

Geri
Yukarı