i7-6700k ve GTX760 sisteme Corsair VS550 PSU

Steve McQueen

Kilopat
Daha fazla  
Geçtiğimiz günlerde Vatan Bilgisayar'da yapılan indirimden faydalanarak i7 6700k işlemci ve MSI Z170A GAMING PRO CARBON anakart, Sinerji Bilgisayar'dan da Corsair Vengeance 16GB (2x8 GB) DDR4 2666MHz bellek aldım. Bu parçaları, şu anda kullanmakta olduğum MSI GTX 760 Twin Frozr ekran kartı ve Corsair VS550 güç kaynağı ile beraber kullanmayı düşünüyorum. Bu sistem için güç kaynağım yeterli gelir mi yoksa değiştirmem gerekiyor mu? Değiştirmem gerekiyorsa da en az kaç watt'lık güç kaynağı almalıyım? Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Aynı sisteme, ilerleyen zamanlarda GTX 1060 veya 1070 ekran kartı eklemeyi düşünüyorum. Bu ekran kartlarından herhangi birini eklediğim zaman da bu güç kaynağı yeterli olur mu? Eğer yeterli gelmeyecekse, sistemi kurmadan önce güç kaynağını değiştireyim diyorum. (Cooler Master G650M modeli ile.) @Silinen üye @Jira @Silinen üye

Aynı sisteme, ilerleyen zamanlarda GTX 1060 veya 1070 ekran kartı eklemeyi düşünüyorum. Bu ekran kartlarından herhangi birini eklediğim zaman da bu güç kaynağı yeterli olur mu? Eğer yeterli gelmeyecekse, sistemi kurmadan önce güç kaynağını değiştireyim diyorum. (Cooler Master G650M modeli ile.) @Silinen üye @Jira @Silinen üye
Sıkıntı olmaz gtx 1070, i7 6700k sistem kullanıyorum. Yükte 320 watt ı geçmedi hiç.

Söylediğiniz değerlere bakılırsa güç tüketimi gayet makul gözüküyor. Bu durumda VS550 güç kaynağı rahatlıkla yetecektir. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. @A7xfoREVer

Sıkıntı olmaz, kullanabilirsin.

Bende GTX 1070 ve 6700k sistemi 750W +80 ile kullanıyorum. Emin olun çok fazla ve en fazla yarısını ancak kullanabiliyorum. Ekran kartını aldıktan sonra bile güç kaynağına masraf etmenize lüzum yoktur. Hali-hazırdaki PSU'nuz gayet yeterli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı