i7 6700K ve H110i GTX ısınma sorunu

Umar Cem KILIÇ

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım işlemci soğutucuyu görmüyor. İşlemci çok yüksek sıcaklıklarda çalışıyor. Soğutucunun fanları son hız ile dönüyor. İzlediğim videolarda 14 -30 derece arası çalışıyorken benim işlemcim 80-100 arası çalışıyor.
Soğutucum Corsair H110i GTX. İşlemci İntel i7 6700K. Acil yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada sistemi yeni aldım.

Bilgisayar üzerinden işlemci soğutucunun hangi model olduğunu göremezsin, herhangi bir yazılımı yok çünkü. Soğutucunun fanları dönüyorsa çalışıyor demektir. Sistemin hava alacak bir yerde mi? Soğutucuyu kasanın neresine takmışlar? Termal macun yenilemeni öneririm.

Corsair Link yazılımını indir kur derim. Oradan herşeye bakabilirsin. Herşey düzgün çalışıyorsa macun kontrolü yapmanı öneririm.

Montajı yapan montajı yanlış yapmış olabilir, termal macun sürmeyi unutmuş olabilir, vidaları çok gevşek bırakmış olabilir, fanın yada pompanın bağlantısını yapamamış yada yanlış yapmış olabilir.

Montajı yapan montajı yanlış yapmış olabilir, termal macun sürmeyi unutmuş olabilir, vidaları çok gevşek bırakmış olabilir, fanın yada pompanın bağlantısını yapamamış yada yanlış yapmış olabilir.

Arkadaşa yüzde yüz katılıyorum. Bu ısı değerleri bu kadar kötüyse kesinlikle soğutucuyu tekrar montajlamak şart bence.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı