i7 6700k ve MSI GTX 1070 Fan Sesi

@yupe
Skype adı : Umut Kuruderviş.
Profil fotoğrafı : Samsung water.
Ben dedim fan aşırı voltaj olmuş tam devirde dönüyor o yüzden ses çıkıyor diye. ;)

Olay onla çözülmez :ROFL:. Bu NZXT garip bir şey yapmış. Arkada Hub denen fan kontrol devresi var. Şimdi onu molex bağlantısıyla PSU ya bağlamak zorundasın zaten yoksa bu sefer fan çalışmaz. Anakarta bağlarsan fazla yük bindirirsin. Biraderim sen şimdi napıyorsun biliyo musun.

CPUFAN1 yazan yere Hub denilen yerden çıkan PWN Cable etiketlü
kabloyu takıyosun üstünde yazar. İşlemci Soğutucu Corsair'in fanlarını yine Corsair'in Pompa Bloğundan çıkan 2 kablo şeklindeki fan girişine takıyorsun. Sonra Corsair soğutucunun
kablosunu Hub'dan çıkan Extension Cable'a takıyorsun. Corsair LINK kablosunun mini usb ucunu pompa bloğuna diğer ucunu anakarttaki JUSB girişlerinden birine takıyorsun 1 veya 2 ye.

Artık kasa fanları Corsair fanlarının hızını ne yaparsan o hızda çalışacak.

Olay onla çözülmez :ROFL:. Bu NZXT garip bir şey yapmış. Arkada Hub denen fan kontrol devresi var. Şimdi onu molex bağlantısıyla PSU ya bağlamak zorundasın zaten yoksa bu sefer fan çalışmaz. Anakarta bağlarsan fazla yük bindirirsin. Biraderim sen şimdi napıyorsun biliyo musun.

CPUFAN1 yazan yere Hub denilen yerden çıkan PWN Cable etiketlü
kabloyu takıyosun üstünde yazar. İşlemci Soğutucu Corsair'in fanlarını yine Corsair'in Pompa Bloğundan çıkan 2 kablo şeklindeki fan girişine takıyorsun. Sonra Corsair soğutucunun
kablosunu Hub'dan çıkan Extension Cable'a takıyorsun. Corsair LINK kablosunun mini usb ucunu pompa bloğuna diğer ucunu anakarttaki JUSB girişlerinden birine takıyorsun 1 veya 2 ye.

Artık kasa fanları Corsair fanlarının hızını ne yaparsan o hızda çalışacak.
Ahahahah biraderim sen şimdi napıyorsun biliyor musun? :D

Fan Sesinde Şikayetçiysen sorun Hydro H110i den kaynaklanır bende GT
H110i kullanıcıyım ve fanlara slint modlu kablo taktım çok ses çıkarıdğı için sorunu çözümü için ya fanları değiştirceksin sıvı soğutmanın yada slint mod bir kablo alıcaksın.

@Glitchy hmmmmm :d birazcık karışık olmuş ama neyse bugün yapıcak arkadaşa okuturum bunu

@Kılıç hayır sıvı soğutma aşırı derecede sessiz çalışıyo normal fanlarda sıkıntı

@Berkay Kalkan hayır psu sıkıntısız kasanın kendi fanları çok gürültülü çalışıyo

@Kılıç anlamadım kardeşim masayı aşşağımı koyayım ? ne farkedicek masada sabit yerde sabit :D biraz daha açarmısın cidden anlamadım hiç bir şey

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı