İ7 6700K vs İ7 5960X Hangisi Daha İyi ?

İ7 6700K'Mı İ7 5960X'Mi ?

• I7 6700K

Oy: 3 5,9%
  • I7 5960X

Oy: 48 94,1%

• Oy verenlerin toplamı
    51

Namelessone1905

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar ikisi arasından hangisi daha iyi ve güçlü ? Almayı düşünmüyorum ancak İ7 6700K yeni nesil Skylake ve fiyatı 1.5 milyar civarı. 5960X ise daha eski bir soket ancak 4 milyar neredeyse. Hangisi daha performanslı ? Sadece bunu merak ettim.

Tartışmasız İ7 5960X. X99 platformunun giriş seviyesi i7 5820K bile İ7 6700K ile aynı sayılır. Hatta bence 1 tık daha önde. Zaten aradaki fiyat farkından anlaman gerekirdi.

Az çok tahmin ettim ama Skylake daha yeni o yüzden. 5960X dünyanın en güçlüsü işlemcisi olmalı o zaman ?

Vallaha tam bir bilgim yok fakat Xeon daha iyi ama bu işlemci Intel'in Extrem seviyesi ürünlerinden. Bu işlemci oyunun yanında üst seviye render ile uğraşacak kişiler için.

Vallaha tam bir bilgim yok yanlış yönlendirmeyeyim belki özel işlemciler vardır ama bu işlemci Intel'in Extrem seviyesi. Bu işlemci üst seviye render ile uğraşacak kişiler için.
Daha üstünde XEON seviyeleri var. Sanırım en güçlü işlemci onlar. Onların en üst seviyesi 18 çekirdek olmalı yanlış hatırlamıyorsam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı