i7-6700K Windows 11 Desteklemiyor mu?

@Ömer Faruk Çift Güçlü olması yetmiyor demek. Güvenlik açığı riski olsun falan bakıyor şu Android özelliği getirdiği için MC kendini sağlama almak istiyor. Şimdi TPM 2.0 ile de kamera kapatmanıza gerek olmayabilir işte bunların zorunlu olmasının nedeni bu.
TPM 2.0'a eyvallah. Ama işlemci bir donanım değil mi? donanım nasıl güvenlik açığı yaratabilir?

@Ömer Faruk Çift Bir de diğer işlemcilere destek verip Windows'u karışık duruma getirmemek için ne kadar az o kadar iyi köfte. Yeni işlemciler, donanımlar için uğraşması daha kolay ve daha az sorunlar demek. Adamlar işi daha kolay oluyor bir de kapitalizm bu. :) Zaten Windows 10 desteği bitene kadar siz işlemcinizi de değiştirirsiniz o zaman daha stabil bir Windows kullanırsınız. Benim işlemcim destekliyor ama geçmek erken gibi geldi biraz daha çıksın stabil olan mesajları yabancı kaynaklarda görünce araştırmaya başlayacağım.

@Ömer Faruk Çift Bir de diğer işlemcilere destek verip Windows'u karışık duruma getirmemek için ne kadar az o kadar iyi köfte. Yeni işlemciler, donanımlar için uğraşması daha kolay ve daha az sorunlar demek. Adamlar işi daha kolay oluyor bir de kapitalizm bu. :) Zaten Windows 10 desteği bitene kadar siz işlemcinizi de değiştirirsiniz o zaman daha stabil bir Windows kullanırsınız. Benim işlemcim destekliyor ama geçmek erken gibi geldi biraz daha çıksın stabil olan mesajları yabancı kaynaklarda görünce araştırmaya başlayacağım.
Bu sene inşallah istediğim üniversiteyi kazanırsam yeni bilgisayar toplayacağım artık o zaman geçerim :)

Az önce orjinal final windows 11 iso suyla 6700k ile hiç bir ek işlem yapmadan sorgusuz sualsiz kurulum gerçekleştirdim. İsteyenler korkmadan kurabilir. Yalnız bende tek uyumsuzluk 6700k idi ona dikkat ediniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı