i7 720QM mi i5 650 mi ?

resulk2

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba foruma yeni uye oldum. Daha once sadece takip ediyordum.

Ben yeni bir bilgisayar almayi dusunuyorum ama işlemci konusunda kararsizim. Oyun için alicam.

Bolgosayarin birinde i7 720QM var. Digerinde i5 650 var. Diger donanimlari ayni sizce hangisini almaliyim veya oyun icin onerebileceginiz islemci var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba foruma yeni uye oldum. Daha once sadece takip ediyordum.

Ben yeni bir bilgisayar almayi dusunuyorum ama işlemci konusunda kararsizim. Oyun için alicam.

Bolgosayarin birinde i7 720QM var. Digerinde i5 650 var. Diger donanimlari ayni sizce hangisini almaliyim veya oyun icin onerebileceginiz islemci var mi?
Hazır pc almayın. Bütçe belirtin ki sistem toplayalım.

1250 TL ilk nesil işlemcili bilgisayara verilmez. Bu işkemciler yerine G4400 bile daha iyi olur. Bu arada Atom Bilişim tam bir bakkaldır.

topladiginiz bilgisayarin ozelliklerini yazarmisiniz
Anakart : Msi 970A-G43
İşlemci : Amd Fx-4300 3.8 GHz (4.3 GHz frekansına yükselttim.)
Ekran Kartı : Msi R7 240 (Normalde 730 MHz, Afterburner ile 1040 MHz ye çıkarttım. Sorunsuz kullanılıyor.)
Ram : Kingston Hyperx Fury White 1866 MHz 2*4 GB
HDD :Seagate Barracuda 1Tb 64 MB
Kasa : Aerocool V2x
Psu : Kasaya dahil Aerocool 500W

Daha üst model bir ekran kartı kullanırsan daha iyi olur. Ben toplarken daha sonra yükselteceğim için fazla önem vermedim.

Anakart : Msi 970A-G43
İşlemci : Amd Fx-4300 3.8 GHz (4.3 GHz frekansına yükselttim.)
Ekran Kartı : Msi R7 240 (Normalde 730 MHz, Afterburner ile 1040 MHz ye çıkarttım. Sorunsuz kullanılıyor.)
Ram : Kingston Hyperx Fury White 1866 MHz 2*4 GB
HDD :Seagate Barracuda 1Tb 64 MB
Kasa : Aerocool V2x
Psu : Kasaya dahil Aerocool 500W

Daha üst model bir ekran kartı kullanırsan daha iyi olur. Ben toplarken daha sonra yükselteceğim için fazla önem vermedim.

gercekten ekonomik bir sistem olmus paylastiginiz icin tesekkur ederim

peki bu sistemle gta5 denedinizmi denediyseniz hangi ayarlarda ve performansi nasildi

screenshot_2016-05-08-21-21-55-png.160086

En düşük bu sistem olmalı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı