i7 7500U 940MX Sistemin Yüksek Sıcaklıkları

06antony

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3-12100F/ASUS Dual GeForce RTX 3050 OC Edition 8GB/ASUS PRİME H610M-K/GSKİLL 2X8GB 3200MHZ/GoodRam 512GB PX500 M.2 NVMe SSD/1TB Seagate HDD/Rampage REACTION 600W 80 Plus/Gamebooster 144HZ 1Ms GB2461CF
Arkadaşlar neredeyse bütün oyunlarda girdiğim an işlemcim 95 dereceyi 90 89 85 dereceyi görüyor ekran kartımda 90 85 80 falan CS:GO'da bile Zula'da bakmadım ama ben laptop olduğu için normaldir dedim ama bu kadar sanırım fazla işlemcim i7 7500U ekran kartım GT940MX.
İşlemcim 3.5GHz ile çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptobun markası nedir? Kullanmış olduğun termal macun nedir? Ne kadardır kullanıyorsan hiç temizlik yaptın mı? Şöyle benim söylemediğim şeyleri de yazarak detaylı şekilde yazarsan çözeriz.

Arkadaşlar neredeyse bütün oyunlarda girdiğim an işlemcim 95 dereceyi 90 89 85 dereceyi görüyor ekran kartımda 90 85 80 falan CS:GO'da bile Zula'da bakmadım ama ben laptop olduğu için normaldir dedim ama bu kadar sanırım fazla işlemcim i7 7500U ekran kartım GT940MX.

Termal macunu yenileyip fanlari temizleyin. Sorununuz hala devam ederse 1 tane notebook sogutucusu alin.

Fanlarin donus hizi otomatikte mi?

Garantisi varsa servise yollayın bakımını yapsınlar yoksa siz yapın. Sıcaklıklar normal değil.

Acaba bakimini yaptiniz mi laptopun? Termal macununu degistirmelisiniz uzun sureli kullanimda.
Termal macun değiştirmedim geçen hafta temizledim fanlarını vs. Fanların dönüş hızına nerden bakabilirim acaba? Genel olarakta 1 ayda 1 temizlerim laptopumu altını biraz kaldırıyorum bazenleri kitap koyarak ama maximum 5derece felan oynuyor. Markası lenovo idepad 520
Garantisi varsa servise yollayın bakımını yapsınlar yoksa siz yapın. Sıcaklıklar normal değil.
Garantisi yeni bitti maalesef

Termal macun değiştirmedim geçen hafta temizledim fanlarını vs. Fanların dönüş hızına nerden bakabilirim acaba? Genel olarakta 1 ayda 1 temizlerim laptopumu altını biraz kaldırıyorum bazenleri kitap koyarak ama maximum 5derece felan oynuyor. Markası lenovo idepad 520

Garantisi yeni bitti maalesef
Öyleyse termal macun ve padlerini değiştirin. Fanlarınızın hızını Aida 64 programından takip edebilirsiniz.

Kaliteli markalardan (Cooler Master ve Arctic gibi) termal macun ve pad alip degisimlerini yapin. Zor bir sey degil, YouTube'dan bakip yapabilirsiniz fakat macunu cok fazla doktugunuzde sistemi bozabilirsiniz.

Kaliteli markalardan (Cooler Master ve Arctic gibi) termal macun ve pad alip degisimlerini yapin. Zor bir sey degil, YouTube'dan bakip yapabilirsiniz fakat macunu cok fazla doktugunuzde sistemi bozabilirsiniz.
Kaliteli macunlar iletken olmadığı için bileşenlere gelse bile sorun çıkarmıyor. Tabii yinede aşırı dökmeyin :)

Az önce fortnite oynadım 30dk-1saat aralığında 94 derece gördüm oyundan çıktım ve hemen 55 derece oldu

Geri
Yukarı