Çözüldü i7 7500U R7 M445 sistem GTA V düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

kt2

Kilopat
Makaleler
2
İyi forumlar herkese. Epic'ten indirdiğim GTA V'de olağan dışı derecede düşük FPS alıyorum. Henüz sadece Single Player oynuyorum, buna rağmen araçla giderken 30 mili geçtiğimde FPS çekilmez derecede düşüyor. (10 FPS'ten yukarı çıkmıyor). Sistemim altta görüldüğü gibidir; bu sistemle rahat 60FPS oynayabilmem gerekiyor ancak hiç oynayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Intel Core i7 7500U 2.7Ghz/16 GB 2400MHz DDR4 RAM/AMD Radeon R7 M445 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
M445 ile normal şartlarda 720p normal ayarlarda 40 FPS üstü değerler alabiliyor olmanız lazım, laptopu öncelikle güç seçenekleri ayarlarından yüksek/nihai performanta şarjda takılı olmasını öneririm. Oyunun harici AMD grafik birimiyle çalıştığından emin olun. Bunun için oyun kısayoluna sağ tıklayıp grafik işlemciyle çalıştır kısmından R7 M445'in seçili olmasına dikkat edin. Kısayolda bu ön çalıştırma arayüzü yoksa aşağıdaki videoları izlemenizi öneririm. Ayrıca buna ek olarak ekran kartınızın sürümü güncel değilse DDU ile temiz kaldırma işlemi yaparak yeni sürümü indirebilirsiniz. Bunlara ek olarak bilgisayarda aşırı ısınmaya bağlı olarak bileşenler thermal throttle eşik çalışma seviyesi bandını geçtiği için çalışma frekansları otomatik olarak FPS düşürecek boyutta düşmüş de olabilir. Böyle bir durumun var olup olmadığını kontrol etmek Msi Afterburner ile oyun içi değerlerinizi SS olarak paylaşabilirseniz çok sağlıklı olur. Değerleri nasıl aktif hale getireceğiniz hakkında bilgi sahibi değilseniz aşağıya yine ekstradan video yolluyorum, umarım probleminiz için yardımcı olur bunlar 😀.

https://drivers.amd.com/drivers/win10-radeon-software-adrenalin-2020-edition-20.2.2-mar5.exe

Display Driver Uninstaller Download version 18.0.2.4

http://download.msi.com/uti_exe/vga/MSIAfterburnerSetup.zip

(Güncel R7 M445, DDU ve Msi Afterburner linkleri).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Onu siz bilemezsiniz, bu forumda 9600K + RTX 2060'ı olan bir kişinin oyunlarda tıpki sizin yaşadığınız duruma benzer anormal FPS düşüşlerini temiz kurulumla normale döndürdüğünü bilirim, denemekte fayda var, virüs programları bile bazen sorunu yeterince saptayamayabiliyor. Ayrıca online oynuyorsanız oyunu, dediğiniz gibi şu aralar sunucu kaynaklı yoğun trafik sebebiyle performans kaybı yaşamanız da normal, bunun da performansa etki edeceği konusunda hemfikirim.
Maalesef kullandığım internet yavaş ve şimdiye kadar bilgisayarıma indirdiğim onlarca oyun var (Toplamı 400GB' tan fazla) bu nedenle temiz kuruluma sıcak bakmıyorum. Oyunun henüz single player kısmındayım, Online' a geçmedim hiç. Virüs taraması başlatacağım.

Edit: Eklemeyi unuttum, şu anda kullandığım Windows temiz kurulumla kurulmuş Windows 10 (hard diski tamamen temizleyip kurdum).
Malwarebytes birçak zararlı yazılım buldu. Tavsiye için teşekkürler; GTA V dışında bilgisayarın yavaşladığını hiç hissettirmemişti doğrusu. Oyunu bir daha deneyeceğim, eğer yine düşük performans alırsam temiz kurulumu düşüneceğim. Teşekkürler.

Ekran Görüntüsü (68).png

Son düzenleme:
Maalesef kullandığım internet yavaş ve şimdiye kadar bilgisayarıma indirdiğim onlarca oyun var (Toplamı 400GB' tan fazla) bu nedenle temiz kuruluma sıcak bakmıyorum. Oyunun henüz single player kısmındayım, Online' a geçmedim hiç. Virüs taraması başlatacağım.

Edit: Eklemeyi unuttum, şu anda kullandığım Windows temiz kurulumla kurulmuş Windows 10 (hard diski tamamen temizleyip kurdum).

Single player'da 10 FPS almanız darboğaz kaynaklı bir durum değil, bununla ilgili benzer sistemlerin çeşitli benchmark videoları mevcut, yine de söyleyim istedim. Eğer free to use sürüm virüs sistemi kullanıyorsanız ve eğer herhangi bir şekilde mikrop varsa bilgisayarda; bulamama olasılığı var. Siz yine ayrıntılı bir taratma yapın, Kaspersky ve Norton'u da deneyebilirsiniz. Son bir ihtimal olarak, GPU'nun çalışma frekansları yükte ideal sıcaklıklarda dahi düşük çalışma frekanslarında çalışmaya devam ediyorsa cihazın modeline uygun başka orijinal şarj cihazıyla denemekte fayda var diye düşünüyorum. Güç besleme problemi de olabilir.

Single player'da 10 FPS almanız darboğaz kaynaklı bir durum değil, bununla ilgili benzer sistemlerin çeşitli benchmark videoları mevcut, yine de söyleyim istedim. Eğer free to use sürüm virüs sistemi kullanıyorsanız ve eğer herhangi bir şekilde mikrop varsa bilgisayarda; bulamama olasılığı var. Siz yine ayrıntılı bir taratma yapın, Kaspersky ve Norton'u da deneyebilirsiniz. Son bir ihtimal olarak, GPU'nun çalışma frekansları yükte ideal sıcaklıklarda dahi düşük çalışma frekanslarında çalışmaya devam ediyorsa cihazın modeline uygun başka orijinal şarj cihazıyla denemekte fayda var diye düşünüyorum. Güç besleme problemi de olabilir.
Teşekkürler yeniden. Henüz denemedim oyunu, elimdeki işlemci de göründüğünden daha güçsüz, ekleyeyim dedim. Benchmark videolarının bazılarını izledim, çoğu oyunda performans bire bir aynıydı. Ve evet bedava sürüm (premium deneme, daha doğrusu.) kullandım, ancak bedava sürümün özelliklerinde premium ile aynı virüs tanıma ve temizleme özelliği bulunuyordu siteye göre. Premium ile farkları da gerçek zamanlı koruma vb. olarak gözüküyordu.

Malwarebytes kullandım; çünkü hem kurulumu ve taraması hızlı, hem de Kaspersky kadar iyi iş çıkarabiliyor. Size de tavsiye ederim :D

Teşekkürler yeniden. Henüz denemedim oyunu, elimdeki işlemci de göründüğünden daha güçsüz, ekleyeyim dedim. Benchmark videolarının bazılarını izledim, çoğu oyunda performans bire bir aynıydı. Ve evet bedava sürüm (premium deneme, daha doğrusu.) kullandım, ancak bedava sürümün özelliklerinde premium ile aynı virüs tanıma ve temizleme özelliği bulunuyordu siteye göre. Premium ile farkları da gerçek zamanlı koruma vb. olarak gözüküyordu.

Malwarebytes kullandım; çünkü hem kurulumu ve taraması hızlı, hem de Kaspersky kadar iyi iş çıkarabiliyor. Size de tavsiye ederim :D

Tavsiyeleriniz için ben de size teşekkür ediyorum, sorununuzun bir nebze düzeldiğini gözlemlediğiniz zaman yine bildirim yoluyla mesaj gönderebilirseniz iyi olur, takipteyim 😀.

Tavsiyeleriniz için ben de size teşekkür ediyorum, sorununuzun bir nebze düzeldiğini gözlemlediğiniz zaman yine bildirim yoluyla mesaj gönderebilirseniz iyi olur, takipteyim 😀.

Şu siteye bakarak ikisinin karşılaştırmasını görebilirsiniz. Kaspersky kötü demiyorum, bir zaman da kullandım. Ancak PC' ni performansını çok fazla sömürüyor. Malwarebytes tam da istediğim antivirüs.

"In 2014 AV-TEST tested 7 different cleaning tools (along with 10 antivirus solutions) Malwarebytes was the only tool that was capable of completely removing and restoring the system. It was concluded by AV-TEST to be the best tool for removing malware from infected computers."

"AV-TEST, 2014 yılında 7 farklı temizleme aracını (10 antivirüs çözümü ile birlikte) test etti. Malwarebytes, sistemi tamamen zararlı yazılımlardan temizleyebilen ve geri yükleyebilen tek araç oldu. Böylece AV-TEST tarafından virüs bulaşmış bilgisayarlardan kötü amaçlı yazılımları kaldırmak için en iyi araç olduğu sonucuna varılmıştır. "
@Jonathan North Allah bin kere razı olsun senden :D. Bu kadar basit bir şeyi nasıl akıl edemedim, yapmadım bilemiyorum. Sorun tamamen ortadan kalkmış gibi gözüküyor, tereyağı gibi de 60FPS' te oynuyorum artık oyunu. Hepsi senin sayende. Ne kadar sevindim bilemezsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı