i7-7500U sisteme macOS kurulur mu?

amoureux

Hectopat
Yer
Washington, FBI headquarters
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Her zaman Mac ilgimi çekti ama pek bilgim yok. Bilgisayarım dizüstü Casper C810 özelliklerini yazacağım. Bu bilgisayara macOS kurabilir miyim?

- İşlemci: Intel(r) Core(tm) i7-7500U CPU @ 2.70GHz 2.90 GHz.
- 1. ekran kartı: GeForce GTX 950M.
- 2. ekran kartı: Intel(r) HD Graphics 620.
- Bellek: DDR4 16 GB RAM.
- 128 GB SSD.
- 1024 GB HDD.

Her zaman Mac ilgimi çekti ama pek bilgim yok. Bilgisayarım dizüstü Casper C810 özelliklerini yazacağım. Bu bilgisayara macOS kurabilir miyim?

- İşlemci: Intel(r) Core(tm) i7-7500U CPU @ 2.70GHz 2.90 GHz.
- 128 GB SSD.
- 1024 GB HDD.
Cihazınızda PRIME teknolojisi varsa maalesef harici ekran kartını (GTX 950M) kullanamazsınız. WiFi adaptörünüz Intel ise ek bir ağ adaptörü almanız gerekecektir.

- İşlemci: Intel(r) Core(tm) i7-7500u CPU @ 2.70GHz 2.90 GHz.
- 128 GB SSD.
- 1024 GB HDD.

Aslında kurulur fakat tam verim alamazsın ama istersen ISO dosyasını indir. VirtualBox adlı uygulamayı indir ve kur tavsiyem internetten nasıl yapıldığına bak. Bilgisayarın içine bilgisayar kurmak. Fakat BIOS ayarlarından Intel Virtualization Technology (doğru yazıp yazmadığımı bilmiyorum)açık olduğuna bak, yoksa çalışmaz.

Aslında kurulur fakat tam verim alamazsın ama istersen ISO dosyasını indir. VirtualBox adlı uygulamayı indir ve kur tavsiyem internetten nasıl yapıldığına bak. Bilgisayarın içine bilgisayar kurmak. Fakat BIOS ayarlarından Intel Virtualization Technology (doğru yazıp yazmadığımı bilmiyorum)açık olduğuna bak, yoksa çalışmaz.

Şeyi denemek istiyordum: Harici bir HDD`ye mac kurup boottan onu açmayı falan... (Dediğim gibi çok bilgim yok.)

Şeyi denemek istiyordum: Harici bir HDD'ye Mac kurup Boot'tan onu açmayı falan... (dediğim gibi çok bilgim yok.)

Yaparsın ama uğraştırır unutma bilgisayarda asla sınır olmaz. Flash'a ISO at normal Windows kurar gibi kur, olur mu bilmem. Ama orijinal olmaz.

PRIME teknolojisi mi? İlk defa duydum. Optimus değil miydi acaba o? Ek olarak SSD'ye kurulum yaparsanız OpenCore Catalina imajımızı deneyebilirsiniz, verim de alırsınız. Wi-Fi Intel ise de OpenIntelWireless ile tanıtma şansınız da var. Yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz de yorum yapmak zorunda değilsiniz. VirtualBox'da macOS kullanmak, eski bir Pentium sisteme Hackintosh kurup kullanmaktan beter.

Yaparsın ama uğraştırır unutma bilgisayarda asla sınır olmaz. Flash'a ISO at normal Windows kurar gibi kur, olur mu bilmem. Ama orijinal olmaz.

Evet, ben de onu düşünmüştüm. Aslında merak ettim deneyebilirim.
PRIME teknolojisi mi? İlk defa duydum. Optimus değil miydi acaba o? Ek olarak SSD'ye kurulum yaparsanız OpenCore Catalina imajımızı deneyebilirsiniz, verim de alırsınız. Wi-Fi Intel ise de OpenIntelWireless ile tanıtma şansınız da var. Yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz de yorum yapmak zorunda değilsiniz. VirtualBox'da macOS kullanmak, eski bir Pentium sisteme Hackintosh kurup kullanmaktan beter.

VirtualBox ile Win 7 yapmıştım. Yazdığım bilgisayar özelliklerimde bile kasıyordu o yüzden sanal makine olarak denemek istemiyorum.

Geri
Yukarı