i7 7700 Casper Sistem vs i7 7700 Exper Sistem

mahebr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, evkurdan senetle bilgisayar satın alacağım. Kredi çekmek veya başka bi yerden satın alma gibi bir durumum maalesef bulunmamaktadır. İki kasa arasında kaldım.
İlk kasa bu :
Exper EXP-XC270TI Xcellerator Gaming Intel Core I7-7700-3.6Ghz İşlemci 16Gb Ram 1Tb Hdd 4Gb Ekran Kartı Wi-fi Windows 10 İşletim Sistemli Siyah Masaüstü Bilgisayar
İkinci kasa bu :
Casper E70L.7700-8TH0P-W Excalibur CI7 3.6Ghz İşlemci 8Gb Ram 1Tb Hdd GTX1050TI 4Gb Ekran Kartı Windows 10 İşletim Sistemli Siyah Masaüstü Bilgisayar

Sizce hangisini neden almalıyım? Tekrar belirteyim tek seçeneğim bu siteden 24 ay taksit ile satın almak o yüzden 24 aya hesap ederek her ay ödeyebileceğim maksimum para 300 TL, iki kasa arasından hangisi neden seçilmelidir? Bilgili kişiler yardımcı olursa cidden çok sevinirim biraz acelesi var.

Toplamaya yönelmelisiniz ikiside malasef çöp dolandırıcılık paranız boşa gider. Sırf hazır kasa uğraşmıyım diyorsunuz ama toplama ilede artık aldığınız yerde (vatan sinerji) gibi yerlerde işletim sistemi hazır toplama kasalarda oluyor. Bu neticede toplamaya yönelmenizi öneririm

İkisi de mahcup edecek markalar bilginiz olsun. Onun haricinde aralarında Casper daha iyi ama bana kalırsa ikisi de kötü. Geçen yıl Casper bilgisayar aldım durduk yere mavi ekran verdiği için anakart değiştireceğim. Yani alıp da memnun kalan kitle ikisinde de çok az.

7200 lira bu bilgisayara kesinlikle vermeyin. 7200 lira çekin bankanızdan ve bilgisayar toplayın.

7200 olmuyorsa çekebileceğiniz miktarı belirtin.

Merhaba arkadaşlar, evkurdan senetle bilgisayar satın alacağım. Kredi çekmek veya başka bi yerden satın alma gibi bir durumum maalesef bulunmamaktadır. İki kasa arasında kaldım.
İlk kasa bu :
Exper EXP-XC270TI Xcellerator Gaming Intel Core I7-7700-3.6Ghz İşlemci 16Gb Ram 1Tb Hdd 4Gb Ekran Kartı Wi-fi Windows 10 İşletim Sistemli Siyah Masaüstü Bilgisayar
İkinci kasa bu :
Casper E70L.7700-8TH0P-W Excalibur CI7 3.6Ghz İşlemci 8Gb Ram 1Tb Hdd GTX1050TI 4Gb Ekran Kartı Windows 10 İşletim Sistemli Siyah Masaüstü Bilgisayar

Sizce hangisini neden almalıyım? Tekrar belirteyim tek seçeneğim bu siteden 24 ay taksit ile satın almak o yüzden 24 aya hesap ederek her ay ödeyebileceğim maksimum para 300 TL, iki kasa arasından hangisi neden seçilmelidir? Bilgili kişiler yardımcı olursa cidden çok sevinirim biraz acelesi var.
İkisini de sakın almayın. Apaçık dolandırılmış olursunuz. O paraya çok daha iyi bilgisayar alınır. Paranızı kaptırmayın derim. Bir de 6800 lira oluyor 24 taksitte. 6800 lira ile 1070 olan bilgisayar alınır. Ederi 3500-4000 olan bilgisayara 7000 vermeyin.

İkisi de mahcup edecek markalar bilginiz olsun. Onun haricinde aralarında Casper daha iyi ama bana kalırsa ikisi de kötü. Geçen yıl Casper bilgisayar aldım durduk yere mavi ekran verdiği için anakart değiştireceğim. Yani alıp da memnun kalan kitle ikisinde de çok az.
Aynı durum benim eski çöp casper pc'de vardı anakartıda dandik olduğu için çinden 400 lira geliyor.

Mavi Ekran = Casper PC

Sen git GTX 1070 Tİ fiyatına GTX 1050 Tİ kullan. Akıl kârı değil, Sinerji, İtopya, Teknobiyotik gibi sitelerden PC toplayın yada hazır sistem alın. Hazır sistem konusunda Sinerji' yi beğeniyorum. İtopya bu konuda çok kötü, Teknobiyotik ile pek ilgilenmiyorum o yüzden hazır sistemleri nasıl bilmiyorum. Dediğim gibi hazır sistem alın veya toplayın fakat asla marka bilgisayar almayın.

Yorumlarınız için teşekkürler fakat üstüne bilerek bastım ne kredi çekme imkanım var ne de başka bir seçeneğim var. İki kasadan birini senetle satın alacağım. 7000 TL direkt bir ödeme yapılmayacak yani her ay 286-300 TL ödeyerek 24 ayda bitireceğim ödemeyi başka bir imkanım maalesef yok.

Sen git GTX 1070 Tİ fiyatına GTX 1050 Tİ kullan. Akıl kârı değil, Sinerji, İtopya, Teknobiyotik gibi sitelerden PC toplayın yada hazır sistem alın. Hazır sistem konusunda Sinerji' yi beğeniyorum. İtopya bu konuda çok kötü, Teknobiyotik ile pek ilgilenmiyorum o yüzden hazır sistemleri nasıl bilmiyorum. Dediğim gibi hazır sistem alın veya toplayın fakat asla marka bilgisayar almayın.
Elimde nakit bir para yok dostum. Senet ile satın alacağım. Başka bir seçeneğim maalesef yok. Belirttiğin siteler senet ile satmıyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı