i7 7700 ekran kartı uyumluluğu

Finwe

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Bilgisayarımın ekran kartını değiştirmek istiyorum.
Sıkıntım daha önce ekran kartı değiştirmediğim için alacağım ekran kartının anakart ile uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Anakart: ASUS Prime B250M-K.
İşlemci: i7 7700.
Almak istediğim ekran kartı: MSI GeForce GTX1660 SUPER GAMING 6G GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Tavsiyem: Elinizdeki kartı satıp alabildiğiniz en uygun ekran kartını tercih edin. 2070S dahi sorun olmayacaktır. Kafanıza yatıyorsa AMD'ye bakın derim. Dahası için test yapmak lazım.

1440p monitörü varsa neden olmasın 😀? Aksi takdirde bazı istisna oyunlar haricinde 1080p'de 2070S'in gücünden tam anlamıyla faydalanılamaz. (Upscaling ya da DSR açılmadığı sürece). 1660 Super'den alacağı verim daha yüksek olur 7700 ile.
1660 Ti daha ucuz bulunabiliyor, super ekran kartları daha çok sattığından mı bilmiyorum ama çok daha pahalılar geçtiğimiz ayda super ekran kartı alacaktım daha uygun fiyatlı diye, 2000TL'ye Galax 1660S vardı ama Vatan'dan 1660 Ti 1895'e aldım üstüne 150 TL worldpuan. Araştırmak lazım fiyatları ben 2 ay buna kafa patlatmıştım.

Şu an böyle bir durum yok maalesef, kullanıcının indirim günlerini bekleyecek zamanı varsa elbette uygun fırsatı değerlendirebilir dediğiniz şekilde, daha sağlıklı olur. Ama şimdilik 1660S daha mantıklı.

1440P monitörü varsa neden olmasın 😀? Aksi takdirde bazı istisna oyunlar haricinde 1080P'de 2070S'in gücünden tam anlamıyla faydalanılamaz. (Upscaling ya da DSR açılmadığı sürece). 1660 Super'den alacağı verim daha yüksek olur 7700 ile.

Ben RTX kullanım senaryosu için düşündüm.

Bütçe sınırlarınıza yakın olacağını düşündüğüm 1660'tan daha performanslı olan bu iki kartı öneririm. Güç kaynağınızın da en azından 500W gerçek güç sunabilen kaliteli bir marka olmasına dikkat edin almadan önce, önemli bir nokta çünkü. FPS/performans kayıpları, ısınma, kitlenme, random rebootlarla karşılaşmamak adına dikkat edilmesi gereken en kritik parçalardan biri.

Asus ROG STRIX Geforce GTX 1660 Super 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

MSI GTX1660 SUPER VENTUS XS 6GB GDDR6 192Bit | En Ucuzu Akakçe
Hocam ekran kartlarına baktımda güç kaynağı diyince aklım takıldı benim güç kaynağım ZM600-le alacağım ekran kartı için yeterli olur mu ?
1660 Ti daha ucuz bulunabiliyor, super ekran kartları daha çok sattığından mı bilmiyorum ama çok daha pahalılar geçtiğimiz ayda super ekran kartı alacaktım daha uygun fiyatlı diye, 2000TL'ye Galax 1660S vardı ama Vatan'dan 1660 Ti 1895'e aldım üstüne 150 TL worldpuan. Araştırmak lazım fiyatları ben 2 ay buna kafa patlatmıştım.

Ben 2 haftadır araştırıyorum normalde mayıs sonunda almayı planlıyordum ama şartları ve ülkenin durumunu görünce şu an almanın daha faydalı olacağını düşündüm malum doların ne olacağıda belli değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı