i7-7700 GTX 1070 sistemde FPS problemi

Amagaisuusuke

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

Son zamanlarda oyunlarda belirgin FPS düşüşleri yaşamaya başladım. Sebebini henüz bulamadım.

Kullandığım sistem:

Anakart: MSI Z170A Tomahawk
RAM: 32 GB HyperX Fury 2400 MHz
İşlemci: i7-7700
Ekran Kartı: Evga SC GTX 1070
SSD: Samsung 850 EVO 500 GB
Soğutucu: Hyper 212X
Kasa: Dark N10
PSU: XIGMATEK VECTOR S serisi 80+ Silver 750W

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Son zamanlarda oyunlarda belirgin FPS düşüşleri yaşamaya başladım. Sebebini henüz bulamadım.

Kullandığım sistem:

Anakart: MSI Z170A Tomahawk
RAM: 32 GB HyperX Fury 2400 MHz
İşlemci: i7-7700
Ekran Kartı: Evga SC GTX 1070
SSD: Samsung 850 EVO 500 GB
Soğutucu: Hyper 212X
Kasa: Dark N10
PSU: XIGMATEK VECTOR S serisi 80+ Silver 750W

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Oyun oynar iken işlemci ve ekran kartı sıcaklık değerlerine bakın, birde hangi oyunlarda fps kaybı yapıyor o çok önemli. Şimdi Pubg de yapıyor ise normaldir :) Bende 1080 ti ekran kartı var bende bile bazen fps drop oluyor oyundan kaynaklı.

Birde Anakart Biosunu kontrol et güncel olup olmadığına bak ve Nvidia Experience güncellemelerini sürekli yap kardeşim.

Bunları yaptıktan sonrada halen sorun var ise, genel bir kontrol için bir tamirciye ya da garantisi var ise garantiye gönder. Ben yakın zamanda arkadaşıma bilgisayar toplamıştım, anakartın ekran kartı girişinde sorun varmış % 75 fps kaybı yapıyordu, götürdük değiştirdiler şuan sorunsuz çalışıyor. Anakart bile bozulmuş olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı