i7 7700 GTX 1650 Super oyunlarda düşük FPS

gokdenzz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda FPS problemi neticesinde ve bozulması nedeniyle ekran kartımı değiştirmiştim, örneğin Gta San Andreas oyununda FPS'imin 50-60 FPS'e (olması gereken değer) yükselmesi gerekir ama genel olarak oyunun ayarlarının düşük olmasına rağmen 10 FPS ile oynuyorum. Ekran kartını değiştirdikten sonra arada bir rahatlamaya başladı ve FPS yükseldi, bu FPS bilgisayara da etki ediyor, örneğin oyunda düşerse masaüstü de kasmaya başlıyor. Discord'da bir başka sunucuya bakmaya çalışırken zar zor giriyorum. Sistemin bu kadar düşük FPS alması normal değil. Nasıl çözebiliriz? Sistem özelliklerim aşağıda bulunuyor, format da atıldı bilgisayara ama nafile, oyunlarda olmasam bile kasıyor bilgisayar.

Intel i7 7700 3.60GHz, 3600 MHz, 4 çekirdek işlemci.
Oloy 16 GB RAM.
MSI H170 M3 DDR4 anakart.
NVIDIA GeForce GTX 1650 SUPER.

@gokdenzz PSU'dan şüphelenebiliriz. Güç tüketimi nasıl? Dahili GPU'nun kullanılmadığından emin olun.
Hocam, PC yine rahat takılıyor. GTA 5'de 80 FPS alıyorum. İşlemcim sorunlu sanırsam, eski olduğu için değiştirmeliyim. Teşekkürler yine de.

@gokdenzz PSU'dan şüphelenebiliriz. Güç tüketimi nasıl? Dahili GPU'nun kullanılmadığından emin olun.
Bu sisteme uygun olacak bir işlemci önerebilir misin? Intel olursa daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı