i7 7700 GTX 970 sisteme 500W Power Boost PSU yeter mi?

kenji_123

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ve iyi akşamlar diliyorum. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Aktif olarak Knight Online oynamaktayım. Ekran kartım yoktu orta segment hatta eski nesil bir ekran kartı aldım. Sorun şu halihazırda bilgisayarımda kullandığım Power'ın yetersiz kalacağını düşünüyorum. O yüzden işinin ehli bilen biri ya da birilerine danışmak istedim. Umarım yardımcı olursunuz.
Sistem:

Anakart ( MSI B150M bazoouka )
İşlemci ( i7 7700 )
RAM: 8x2 16 GB DDR4 RAM ( 2133 MHz )
Aldığım ekran kartı: Gigabyte GTX 970 Windforce G1 Gaming ( 4 GB )
SSD: 120 GB Hi-Level
HDD: 500 GB Seagate Barracuda.

Sistemde aktif halde takılı olan Power: ( 500 watt Power Boost )

Yeni PSU için maksimum bütçem 2K. Şimdiden yardımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.

500watt Psu bu sistem için yeterli. Mevcut 80+ değil ise ve power ile ilgili şüpheleriniz varsa güncelleyebilirsiniz. Onun dışında zaten kullandığınız sistem eski masraf etmenizi gerektirecek bir durum yok bence.

Güç olarak yeter ama hiç guvenli değil.
günde nereden baksanız 8-9 saat oyunda oluyorum , güç yetersizliğinden dolayı pc kapanma vs olayı olmaz değil mi hocam

500watt Psu bu sistem için yeterli. Mevcut 80+ değil ise ve power ile ilgili şüpheleriniz varsa güncelleyebilirsiniz. Onun dışında zaten kullandığınız sistem eski masraf etmenizi gerektirecek bir durum yok bence.
öneriniz için çok teşekkür ederim günde aktif olarak 8-9 saat oyunda oluyorum acaba diyorum güç yetersiz gelir sistem kapanma vs durumu olur mu ?

günde nereden baksanız 8-9 saat oyunda oluyorum , güç yetersizliğinden dolayı pc kapanma vs olayı olmaz değil mi hocam

öneriniz için çok teşekkür ederim günde aktif olarak 8-9 saat oyunda oluyorum acaba diyorum güç yetersiz gelir sistem kapanma vs durumu olur mu ?
Güç yeterli. Güç yetersizliğinden kapanma vs. gibi durumlar olmaz. Sadece kullandığınız powerın sertifikaları ile ilgili bir durum söz konusu. Kullandığınız powerin marka / modelini internette araştırın. Hangi sertifikalar var , hangileri yok. Kullanıcı yorumlarına vs. bakın eğer güvenilir ise yeni bir power almanıza gerek yok. Mevcut powerı kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı