i7 7700 Sistem yeni ekran kartlarına ne kadar uyumlu?

Makaleler
5
Merhaba, RTX 4070 Ti super serisi ekran kartına geçmek istiyorum ve sizlere danışmak istediğim birkaç konu var.

İşlemci: Intel i7 7700.
Anakart: ASUS ROG STRIX Z270H Gaming.
Güç kaynağı: Corsair TXM750 80Plus Gold.
Kasa: Everest Rampage majesty Gaming.

1: 4K'da ne kadar bir darboğaz yaşarım?

2: anakartım ile ekran kartında herhangi bir uyumsuzluk olma ihtimali var mı? Kastettiğim anakarttaki ekran kartı slotu.

3: MSI markasını düşünüyorum. Sitelerinde tavsiye edilen güç kaynağı 700W olarak gözüküyor. O.C ya da madencilik yapan birisi değilim. Sadece oyun amaçlı kullanmayı planlıyorum, güç kaynağım bu durumda idare edebilir mi?

4: MSI, resmi sitesine 4070 Ti ve 4080 Super modellerini çoktan ekledi. Sizce hangi model tercih edilmeli? Ventus modeli hakkında bazı olumsuz yorumlar gördüm de.

Yanıtlarınız ve vaktinizden ötürü şimdiden teşekkür ederim.

4K bile olsa işlemcinin mimarisi ve yapısı güncel oyunlarda tam anlamıyla yeterli değil. Ray Tracing/Path Tracing açarsın işlemcin gücün iyice dibe vurur. RTX 4070 Ti Super gibi bir kart alacaksan da bunlar önemli.

4070 Ti Super alma 4070 Super al kalan parayla elindeki aleti satıp DDR5'e geç daha sağlıklı bir ortam yaratırsın kendine.

4K bile olsa işlemcinin mimarisi ve yapısı güncel oyunlarda tam anlamıyla yeterli değil. Ray Tracing/Path Tracing açarsın işlemcin gücün iyice dibe vurur. RTX 4070 Ti Super gibi bir kart alacaksan da bunlar önemli.

4070 Ti Super alma 4070 Super al kalan parayla elindeki aleti satıp DDR5'e geç daha sağlıklı bir ortam yaratırsın kendine.
Teşekkür ederim. Peki ikinci ve üçüncü soruma da cevap verebilir misiniz?

4070 Super/4070 Ti Super kartları anakartım ve güç kaynağım ile uyumlu mu?

1: İşlemciniz bir hayli eski, çözünürlük fark etmeksizin ciddi darboğaz yapacaktır. Hele ki 4070 ti Super gibi bir canavara.

2: Yok

3: Yeter, daha ucuza varsa başka marka bak, MSI olması şart değil.

4: 4070Ti ve 4080 Super bambaşka iki kart. Biraz saçma bir soru olmuş tabii ki alabiliyorsanız 4080 daha iyi. Ventus serisi hep kötüleniyor, muadillerinden birkaç derece daha sıcak çalıştığı için. Ucuz ise tercih edilebilir, değilse başka marka bakarım ben olsam.

@Lyzard Kusura bakmayın geç gördüm. Sorularımı cevapladığınız için teşekkür ederim.

4. soruda vurgu birazcık kaymış. Demek istediğim iki modelinde şimdiden görücüye çıkmış olduğuydu. Merak edenler inceleyebilsinler demek istemiştim.

4070 Ti Super içinse edisyonların artı ve eksileri nelerdir gibi bir soru sormuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı