i7 7700 Sistemde ekranda çizgiler çıkıyor

Veli Öztürk

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık bir haftadır bilgisayarımda anı mouse takilmaları ses takilmaları yaşıyordum. Bilgisayarımda i7 7700, GTX1060 takılı 300W PSU takılıydı daha önce açtığım konuda PSU yetersiz geliyor olabilir yorumları üzerine yeni PSU aldım, taktım ve sorun devam ediyor. Bilgisayar kendi kendine res atıyor çizgiler çıkıyor. Bilgisayarcı anakartimda sorun olduğunu söyledi. Fakat neye dayanarak söyledi bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba,

Çok fazla nedenden olabilir.

1- Anakartiniz yükselticilerin üzerinde mi (arkasında vidaları girdiği küçük metal çubuklar var mı)?
2- Driver update programı kullanıyor musunuz?
3- Güvenli modda Windows'u başlattığınızda böyle bir sorun oluşuyor mu?

Merhaba,

Çok fazla nedenden olabilir.

1- anakartiniz yükselticilerin üzerinde mi (arkasında vidaları girdiği küçük metal çubuklar var mı)?
2- driver Update programı kullanıyor musunuz?
3- güvenli modda Windows'u başlattığınızda böyle bir sorun oluşuyor mu?

Sistemi hazır kasa şeklinde satın almıştım anakarta müdahale etmedim anakart yükseltme vidalarına dokunmadım. Driver Update programı kullanmıyorum temiz format attım sorun devam ediyor. Güvenli modda başlatmayı denemedim. Yarın ekran kartı testi için bilgisayarcıya görüştüm eğer ekran kartında sıkıntı yoksa geriye anakart kalıyor.
Hala Reset mi atıyor?
Evet sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Sistemi hazır kasa şeklinde satın almıştım anakarta müdahale etmedim anakart yükseltme vidalarına dokunmadım. Driver Update programı kullanmıyorum temiz format attım sorun devam ediyor. Güvenli modda başlatmayı denemedim. Yarın ekran kartı testi için bilgisayarcıya görüştüm eğer ekran kartında sıkıntı yoksa geriye anakart kalıyor.

Ses ve mouse takılması sıklıkla driverlardan kaynaklanıyor. Ekran kartı haricinde kalan driverları siz yüklemediyseniz driverlardan kaynaklı bir hata yoktur. Bir tek şunu deneyebilirsiniz.

- Win + R'ye basın.
- Msconfig yazın ve entera basın.
- Hizmetler sekmesine gelin, MS hizmetlerini gizle tikini seçin ve kalan hizmetlerdeki tikleri kaldırın.

Geri
Yukarı