i7 7700 sisteme ekran kartı önerisi

2K'da darboğaz olur ama çok olmaz hocam 1080p de zaten normal.
4070 Ti için mi 2080 Ti için mi yazmıştınız?

@aspenaX @432777 @MessininFedaisi Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. İşlemcim maalesef OC desteklemiyor. Normal i7700.

Bu bağlamda herhangi bir güncelleme olmadan hangi ekran kartına geçebilirim?

4070 Ti için hangi donanımları güncellemem gerekli? Minimum ne kadar bir para harcamam gerekir?

Ve ayrıyeten güç kaynağım RTX 4000 serisi için yeterli mi?

Cevabınız için teşekkür ederim. PSU'nuz yeterli ancak işlemciniz 4000 serisi için yeterli değil. İşlemcinizi güncellemeniz gerekir. Yok ben güncellemeyeceğim hem de darboğaz olmasın bilgisayarımda diyorsanız RTX 3060 12 GB tercih edebilirsiniz. Ama pek oralı değilsiniz sanırım :D

Yine de PSU yeterliliğinizi kontrol etmek için sisteminizdeki tüm donanımları seçerek buradan hesaplayabilirsiniz

Son düzenleme:
@aspenaX Şu anki sistemime ek olarak ekran kartını 4070 Ti seçerek 600W'lik bir PSU önerisi aldım. Sanırım dediğiniz gibi PSU yeterli gözüküyor.

Peki işlemci dışında sistemde herhangi bir güncellemeye gerek var mı? Kasa olarak Everest Rampage Majesty Gaming'e sahibim. Boyut olarak sorun yaşar mıyım?

Hangi işlemciyi önerirsiniz? Şahsen eğer fırsatım olursa AMD Ryzen'a geçmeyi düşünüyorum. Anakartımı güncellemem gerekir mi? Intel ya da AMD fark etmeksizin?

@aspenaX Şu anki sistemime ek olarak ekran kartını 4070 Ti seçerek 600W'lik bir PSU önerisi aldım. Sanırım dediğiniz gibi PSU yeterli gözüküyor.

Peki işlemci dışında sistemde herhangi bir güncellemeye gerek var mı? Kasa olarak Everest Rampage Majesty Gaming'e sahibim. Boyut olarak sorun yaşar mıyım?

Hangi işlemciyi önerirsiniz? Şahsen eğer fırsatım olursa AMD Ryzen'a geçmeyi düşünüyorum. Anakartımı güncellemem gerekir mi? Intel'ya da AMD fark etmeksizin?

Kasanızda boyut olarak problem yaşamazsınız. Bütçenizi bilmiyorum ama işlemci değiştirmek bütçenizi zorlayabilir. Sonuçta 4070 Ti takacaksınız onu taşıyacak bir işlemci gerekiyor. İmkanınıza göre Ryzen 5 5600X veya Ryzen 9 5900X alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Darboğazı göz önünde bulundurarak arkadaşa işlemci önerebilir misiniz hocam o zaman 🙃
Bu anakarta takacağı en iyi işlemci bile darboğaz yapacak, para israfı.

İlla 4070 Tİ alacağım diyorsan 2. el i9 9900K alman lazım, bunun için de düzgün sıvı soğutma lazım.

B550 anakart ve 5600 işlemci daha ucuza gelir.

Geri
Yukarı