İ7 7700 sogutucu tavsiyesi

kashmar122

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İ7 7700 işlemcimin stok fanını kullanmak istemiyorum. O yüzden sessiz soğutması güzel olan bir soğutucu tavsiye eder misiniz ? (Hava soğutucu.)

Kasa: Thermaltake View Model ATX Mid Tower Kasa
İşlemci Sogutucu Alanı: 150mm

Arkadaşlar kendisi kullanıp memnun olan arkadaşlar özellikle yorum yaparsa iyi olur.
İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Forumdaki arkadaşlarım genelde CM gibi ürünleri sunacaklar, ben ise farklı bir alternatif olarak bir şey söyleyeceğim.
Bende böyle ürün ararken boru kalınlığı, boru sayısı, fan ömrü ve fan devri gibi etkenlere bakarak Çin' den Alseye diye 4 borulu olan modelden aldım ve inanılmaz ucuza (120TL) gelmişti yani müdahili soğutucular TR' de 220TL bandında idi, şuanda i5 6600K 4.5 overclock işlemci ile kullanmaktayım, işlemci %100 yükte 60 dereceyi geçmedi hiç, benim kafam tabi denerim kötüyse ucuz zaten mantığı idi ancak uzun süredir (6 ay) kullanmama rağmen hiç sorun çıkarmadı soğutma anlamında.

Bütçenizi belirtirseniz daha iyi öneriler yapabiliriz ama bütçe sıkıntınız yoksa,
Bakabilirsiniz.
Merhaba,

Forumdaki arkadaşlarım genelde CM gibi ürünleri sunacaklar, ben ise farklı bir alternatif olarak bir şey söyleyeceğim.
Bende böyle ürün ararken boru kalınlığı, boru sayısı, fan ömrü ve fan devri gibi etkenlere bakarak Çin' den Alseye diye 4 borulu olan modelden aldım ve inanılmaz ucuza (120TL) gelmişti yani müdahili soğutucular TR' de 220TL bandında idi, şuanda i5 6600K 4.5 overclock işlemci ile kullanmaktayım, işlemci %100 yükte 60 dereceyi geçmedi hiç, benim kafam tabi denerim kötüyse ucuz zaten mantığı idi ancak uzun süredir (6 ay) kullanmama rağmen hiç sorun çıkarmadı soğutma anlamında.
Sizin işlemciniz ahım şahım güçlü değil ama İ7 7700K İntel işlemciler arasında en çok ısınan işlemcilerden birisidir 4 borulu Soğutucular o işlemciye yetersiz gelecektir.

7700K işlemci ile Cooler Master HYPER 212 EVO kullanıyorum. Eski işlemcimde kullandığım fan, sistem güncellerken değiştirme ihtiyacı duymadım, yani 5-6 yıldır (belkide daha fazla) kullanıyorum. Gayet sessiz ve performanslı, yük altında 60 dereceyi geçmiyor, boşta iken 25-30 derecelerde. Kasa havalandırması da önemli etken diye düşünüyorum; benim kasada önde 2 - yanda 2 adet fan hava girişi için, arkada 1 - üstte 2 adet hava çıkış fanı var.

Ben aynı işlemciyi AKASA Venom A10 ile kullanıyorum. Tek fanlı olmasına rağmen, görece kaliteli sayılabilecek bir termal macun ile gayet iyi performans veriyor. Sistem boştayken ortalama 35-40 derece, yükteyken ise en fazla 65-70 dereceleri görüyor.

Tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı