i7 7700 ve GTX 1050 Ti Sistem

Halil Gülşen

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci: Intel Core i7 – 7700 K 4,2 GHz Dört Çekirdekli 8 MB Cache işlemci
  • HDD: Seagate BarraCuda Dahili Sabit Disk, 8,9 cm (3,5 inç), 256 MB Cache, SATA, 6GB/s, 7200 rpm), Gümüş
  • SSD: Intenso Dahili SSD Hard Disk 256GB
  • Güç Kaynağı: Corsair CP-9020097-EU VS Serisi VS550 80 PLUS ATX Güç Kaynağı 230V, 550W, Güç Kaynağı, AB
  • Kasa: Cooler Master Mcw-L3B3-, PC-gövde çok renkli-01
  • Grafik Kartı: MSI GeForce GTX 1050 Ti 4 GT LP 4 GB GDDR5 128bit DP DVI HDMI PCI Express x16 3.0 LP Aktif
  • RAM: G. Skill Trident Z RGB 16 GB DDR4 16 Gtzr Kit 3200 CL16 (2 x 8GB
  • İşlemci Soğutma: LEPA LPWAC120-HF WAK Aquachanger (120 mm) radyatör
  • Anakart: MSI 7 A72 – 001R Z270 PC Mate anakart (form faktörü: ATX, yonga seti: Intel Z270, hafıza: 4 x DDR4 DIMM, maksimum 64 GB UDIMM) Siyah

Arkadaşlar engin bilgilerinize danışmak için geldim. Yukarıda listelediğim parçalarla bir toplama masaüstü siparişi veriyorum amazondan fakat bu parçaların birbiri ile uyumu konusunda bir bilgim yok. Mesela 550W güç kaynagı bu sisteme yeterli midir veya kaç W yapmalıyım? Diğer parçaların birbiri ile uyumu vesaire sizce nasıl? Ayrıca tam olarak ne oldugunu bilmediğim ama bu aralar sık sık duydugum darboğaz olayı nedir ve bu sistemde bu sorunu yaşar mıyım? Bütçem 1100 Euro (Monitör, klavye, mouse ve kulaklık masrafı hariç). Parçalar arasında performansı arttırabileceğim bir değişiklik olursa değiştirebilirim sizin yorumlarınız üzerine.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Uygrr @The Appropriate

"Bütçem 1100 Euro (Monitör, klavye, mouse ve kulaklık masrafı hariç). Parçalar arasında performansı arttırabileceğim bir değişiklik olursa değiştirebilirim sizin yorumlarınız üzerine."

arkadaş belirtmiş bütçesini.

Arkadaslar bütçem 1100 Euro yani 5000 Tl ve monitor, klavye, mouse, klavye masrafları hariç bu miktar. Bilgisayar bir oyun bilgisayarı olacak ama ben sadece Counter Strike Global Ofansive (CSGO) oynuyorum o yüzden hani abartılı bir ekran kartına gerek yok diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum? Sistem önerileriniz var ise eğer çok memnun olurum arkadaslar. Özellikle sistem listemim üzerinden değişiklik yaparsanız benim için daha anlasılır olur çünkü donanım işinden çok anlamıyorum malesef.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı