i7 7700 ve GTX 1060 3 GB oyun performansı

Faruk#€10

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 1060 ve i7 7700 16 GB RAM var. Sistem GTA 5'i kasmadan yüksek ayarlarda oynatabilir mi? Bir de Battlefield 1.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1060' ın 3 GB versiyonu o kart için çok yetersiz onu alman çok karsız olur.

Neye göre kime göre yetersiz arkadaş. İşkembeden sallamayın. Kartın gücü belli, 3GB'dan fazlasını işleyemez zaten. İşlese de sistem RAM'inden karşılar. 3-5 FPS fark yetersizse tamam, fiyat farkına razı olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neye göre kime göre yetersiz arkadaş. İşkembeden sallamayın. Kartın gücü belli, 3GB'dan fazlasını işleyemez zaten. İşlese de sistem RAM'inden karşılar. 3-5 FPS fark yetersizse tamam, fiyat farkına razı olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ciddisiniz siz yok artık diyorum o kart şu an zor idare ediyor. Birkaç sene sonra ne olacak? @Frosa, @Barış Tolon, @Jira yardım ederseniz sevinirim sizin görüşlerinizi de almak isterim.

Ciddisiniz siz yok artık diyorum o kart şuan zor idare ediyor. Birkaç sene sonra ne olacak? @Frosa , @Barış Tolon , @Jira yardım ederseniz sevinirim sizin görüşlerinizi de almak isterim.

Birkaç sene sonra kartın işleyeceği veri miktarı değişecek mi? Ne alaka. Birkaç sene sonra AA oyunlarda az FPS alacağın için, çözünürlüğü arttırma fırsatın olamayacak. Hatta düşürme yoluna gideceksin.

6.56 ya bak bakalım. VRAM aşılsa bile, performans kaybı oluyor mu?

VRAM aşılırsa takılma olur. GTX 1060 3 GB modelini şahsen ben önermiyorum. Sadece VRAM değil, performans olarakta kısılmış bir model. 6 GB alamıyorsan RX 570/580 bekle.

Bir kaç sene sonra kartın işleyeceği veri miktarı değişecek mi? Ne alaka.
Evet değişecek. Her geçen gün grafik motorları gelişiyor. Ve git gide oyunlar daha çok VRAM tüketiyor. 3 GB günümüz için bile yetersiz iken birkaç sene sonra bir şey değişmeyecek demek garip.

VRAM aşılırsa takılma olur. GTX 1060 3 GB modelini şahsen ben önermiyorum. Sadece VRAM değil, performans olarak da kısılmış bir model. 6 GB alamıyorsan RX 570/580 bekle.

Evet değişecek. Her geçen gün grafik motorları gelişiyor. Ve git gide oyunlar daha çok VRAM tüketiyor. 3 GB günümüz için bile yetersiz iken birkaç sene sonra bir şey değişmeyecek demek garip.

Siz paylaştığım Technopat videosuna bakmadan, yazıyorsunuz o zaman. Bir şey diyemeyeceğim.

Bu da GTX 960 çıktıktan kaç sene sonra çıkan oyun;

Bak bu da medium ayarlarda, FPS arttırmak için ayarları düşürmek zorunda kaldı. Ama denge değişmiyor. Orta ayar 70 FPS 1800 MB yüksek ayar 40 FPS 1900 MB, ileride çıkan oyunda ultra oynamak için 30 FPS ile oynaman lazım. Ayarı düşürsen FPS artacak, yine VRAM değişmeyecek. Çünkü denge sağlanması zorunda. Yani kartın kas gücü 2000 MB üstü veriyi kaldırmaya yetmiyor zaten. Nasıl aşacaksın bunu. GTX 960 için. Aşsa bile çok az fark ile aşıyor. O da o kadar etkilemez. 2,3 yıl sonra çöp olacak kartlar zaten.

GTX 960'ı da 4 GB alan çok şey aldım diyordur kesin şimdi. Daha 1.5 yıl anca oldu. Kart çöp olmaya yakın.:neo:

4 GB;

VRAM aşılırsa takılma olur. GTX 1060 3 GB modelini şahsen ben önermiyorum. Sadece VRAM değil, performans olarak da kısılmış bir model. 6 GB alamıyorsan RX 570/580 bekle.

Ilginiz için teşekkürler.

Siz paylaştığım Technopat videosuna bakmadan, yazıyorsunuz o zaman. Bir şey diyemeyeceğim.

Bu da GTX 960 çıktıktan kaç sene sonra çıkan oyun;

Bak bu da medium ayarlarda, FPS arttırmak için ayarları düşürmek zorunda kaldı. Ama denge değişmiyor. Orta ayar 70 FPS 1800 MB--- yüksek ayar 40 FPS 1900 MB, ileride çıkan oyunda ultra oynamak için 30 FPS ile oynaman lazım. Ayarı düşürsen FPS artacak, yine VRAM değişmeyecek. Çünkü denge sağlanması zorunda. Yani kartın kas gücü 2000 MB üstü veriyi kadırmya yetmiyor zaten. Nasıl aşacaksın bunu. GTX 960 için. Aşsa bile çok az fark ile aşıyor. O da o kadar etkilemez. 2,3 yıl sonra çöp olacak kartlar zaten.

GTX 960'ı da 4 GB alan çok şey aldım diyordur kesin şimdi. Daha 1.5 yıl anca oldu. Kart çöp olmaya yakın.:neo:

4 GB;
GTX 960 4 GB modeli 4 GB değeri işleyecek kadar güçlü değil zaten. 4 GB modeliyle BF1, ultra yaparsan zaten oyun oynanmayacak derecede kasar.

Gel gelelim konumuzdan örnek verelim;

GTX 1060 3 GB, GTA 5'i ultra ayarlarda akıcı bir şekilde oynatabilir. Ama kart 3 GB. Oyun ultra ayarlarda yaklaşık 3500 GB istiyor. 500 MB değerinde ayar kısman gerekecek. Peki bu oyun 2013 yılında çıkmasına rağmen bu kadar istiyor ise bundan 2 3 yıl sonra bu kart nasıl yetecek. Ee şimdi normal ayarlarda oynasın diyeceksin. O zaman neden 1060 3 GB alsın? Gider 1050 Ti alır. :)

GTX 960 4 GB modeli 4 GB değeri işleyecek kadar güçlü değil zaten. 4 GB modeliyle BF1, ultra yaparsan zaten oyun oynanmayacak derecede kasar.

Gel gelelim konumuzdan örnek verelim;

GTX 1060 3 GB, GTA 5'i ultra ayarlarda akıcı bir şekilde oynatabilir. Ama kart 3 GB. Oyun ultra ayarlarda yaklaşık 3500 GB istiyor. 500 MB değerinde ayar kısman gerekecek. Peki bu oyun 2013 yılında çıkmasına rağmen bu kadar istiyor ise bundan 2 3 yıl sonra bu kart nasıl yetecek. Ee şimdi normal ayarlarda oynasın diyeceksin. O zaman neden 1060 3 GB alsın? Gider 1050 Ti alır. :)

Kardeşim kısmasına gerek yok, en kral ultra ayarlarda kart, 3 GB'ı geçmiyor. Youtube'da, forumda var örnekleri. Ben hep örneklerle konuştum. Ayrıca GTX 960 örneğini verdim, başka sitede değil technopat, şimdi geçtiğinde ne olduğunu görebilirsiniz. Niye bunca kanıt varken yoruma ihtiyaç duyuyorsunuz. Ben de diyorum GTX 1060 da o kadar güçlü değil, 4GB'ı görmez. Görse de sorun olmuyor diyoruz. Örnek daha yukarıda.

Yoksa burada 3500 Mhz'i 3500 MB diye okuduğunuzu varsayıyorum. Ve ileride de fark olmayacağını GTX 960 örneği ile gösterdim.:)

İşte bu dediğiniz olay, GTX 1060 için geçerli değil mi? O uzaydan mı geldi?
Aynı sistem onda da işlemez mi?
3 GB'ı geçmediği halde?

Peki bu oyun 2013 yılında çıkmasına rağmen bu kadar istiyor ise bundan 2 3 yıl sonra bu kart nasıl yetecek:)

Sen sor, sen cevap ver.:)

Uydurma;
GTX 1060 6 GB modeli 6 GB değeri işleyecek kadar güçlü değil zaten. 6 GB modeliyle BF10, ultra yaparsan zaten oyun oynanmayacak derecede kasar.

GTA 5 6GB sürümünden 3,5 GB görüyor. Peki şu aşağıda göremediği halde bir sıkıntı darboğaz oluyor mu?

Artık sistemler DDR4 yani GDDR'a yakın. O kadar farka değmez. Hiç bir sıkıntı çıkmaz ve sistemden karşılar çok aşarsa. Anlatamıyorum. Bakın GTX 960 GTA 5 Technopat videosuna 6. dakika. Aşınca ne oluyor.

3-5 FPS farka değerse verin buyrun.

Son bir video ile VRAM'in ne kadar abartıldığını göstereyim. Karar sizin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı