Çözüldü i7 7700 ve GTX 1060 sistem CS:GO FPS düşme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fehuruz

Hectopat
Daha fazla  
Dün yeni kasa topladım lakin başlıkta da belirttiğim gibi CS:GO'da 40 FPS alıyorum. Bazen bilgisayarı açıp kapattığımda 130 FPS'e çıkıyor. Bazen 60'da sabitliyor Vsync kapatmama rağmen. Anlayacağınız kendi kendine bir şeyler yapıyor ve ben hiçbir şey anlayabilmiş değilim. 200 FPS'in altına düşmemem gerek, 170'i bile göremedim. Forumda birkaç kişi daha sormuş ancak pek doyurucu yanıtlar aldım diyemem. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Arkadaşlar driver silip yeniden kurdum, ardından oyuna girdim 200 FPS gördüm. Lakin durumun kalıcılığını test etmek adına bilgisayarımı yeniden başlattım ve yeniden 30 FPS'e düştü.

Güncelleme: Yeniden kapatıp açtım 300 FPS'e çıktım lakin oyun ortasında tak diye tekrardan 30'a düştü.

Sistem.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güncel değilse güncelleyin.
Ayrıca CS:GO'da herhangi bir config kullanıyor musunuz? Grafik ayarlarında çoklu CPU kullanımı açık mı?

Arkadaşlar sorunun kaynağını buldum.
Görev Yöneticisinde "svchost" altında ismi görünmeyen bir işlem vardı. Kapatınca her şey normaldi, CS:GO'da 300 FPS alıyordum yüksek ayarlarda. Lakin devreye girince 30'lara düşüyordu. Bir kaç virüs daha vardı ve ben temiz format atarak sorunu çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı