i7 7700HQ Chrome aşırı kaynak kullanımı

Merhabalar kullanımım ve sistem özelliklerimin aynı olmasına rağmen son 1 aydır Chrome bu şekilde takılıyor bir anda ve geri gelmiyor. i7 7700HQ ve 16 GB RAM neredeyse tamamını kullanıyor, neden kaynaklanıyor olabilir?

Dosya Ekleri

• chrome.png
    chrome.png
    85,6 KB · Görüntüleme: 46
Merhabalar kullanımım ve sistem özelliklerimin aynı olmasına rağmen son 1 aydır Chrome bu şekilde takılıyor bir anda ve geri gelmiyor. i7 7700HQ ve 16 GB RAM neredeyse tamamını kullanıyor, neden kaynaklanıyor olabilir?
102 tane sekme açık. Belki ondandır :).

Yüz iki tane işlem yapıldığı için bu tarz bir sorunun meydana geliyor. Kullanmadığın eklentileri kaldırabilir ve tarayıcının ayarlarından donanım hızlandırma seçeneğini kapatabilirsin.

Yüz iki tane işlem yapıldığı için bu tarz bir sorunun meydana geliyor. Kullanmadığın eklentileri kaldırabilir ve tarayıcının ayarlarından donanım hızlandırma seçeneğini kapatabilirsin.

donanım hızlandırmayı kapattığımda ciddi bir şekilde düştü %5'lerde şu an. Sanıyorum donanım hızlandırma gpu'dan yardım almayı sağlıyor. Geçenlerde harici gpu'yu(1050ti) yakmıştım şu an sadece dahili ile çalışıyor bu yüzden sanırım zorlanmaya başladı

@seytanbununneresinde, ileride ihtiyacın olan sekmeleri yer imlerine düzenli bir şekilde kaydedebilirsin. Hem bu sayede birden fazla sekme ile uğraşmak zorunda kalmazsın ve senin için daha verimli olur.

Geri
Yukarı