i7-7700HQ GTX 1050 laptop alınır mı?

İlanlara bakmadım ancak Asus, MSI, Lenova gibi markaların GTX 960m Modelli 6. veya 7. nesil işlemcilere sahip bilgisayarlara bakabilirsiniz. Casper alıp yıllarca kullanan kelimenin tam anlamıyla "GIK" demeyen Casper kullanıcısı sadece 1 arkadaşım oldu. Onun dışında Casper alıp da ısınmasından, ısınma sebebiyle yaşanan donma, kasma, diğer donanımlarda sıkıntı yaşama hatta işlemci yanmasına kadar giden pek çok arkadaşım oldu. Hatta Casper servisini bırakan bilgisayarcı arkadaşım da vardı. Benim için çok fazla önyargılarla dolu bir marka. Nitekim bahsettiğiniz gibi oyun oynamayacaksanız, bilgisayarı gündelik rutin işler için kullanacaksanız bilgisayar yorulmayacak, dolayısı ile ısınmayacaktır diye düşünüyorum. Tercihiniz ne olursa olsun umarım sizin için en iyi tercih olur.

İlanlara bakmadım ancak Asus, MSI, Lenova gibi markaların GTX 960m Modelli 6. veya 7. nesil işlemcilere sahip bilgisayarlara bakabilirsiniz. Casper alıp yıllarca kullanan kelimenin tam anlamıyla "GIK" demeyen Casper kullanıcısı sadece 1 arkadaşım oldu. Onun dışında Casper alıp da ısınmasından, ısınma sebebiyle yaşanan donma, kasma, diğer donanımlarda sıkıntı yaşama hatta işlemci yanmasına kadar giden pek çok arkadaşım oldu. Hatta Casper servisini bırakan bilgisayarcı arkadaşım da vardı. Benim için çok fazla önyargılarla dolu bir marka. Nitekim bahsettiğiniz gibi oyun oynamayacaksanız, bilgisayarı gündelik rutin işler için kullanacaksanız bilgisayar yorulmayacak, dolayısı ile ısınmayacaktır diye düşünüyorum. Tercihiniz ne olursa olsun umarım sizin için en iyi tercih olur.
Evet ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum.Fiyat uygun tutulduğu için bu şekilde bir yönelim gösterdim.Normalde benim de Casper'a karşı önyargılarım var ve en son alacağım markalardan biri olurdu fakat sevmediğimiz ot dibimizde bitecek sanırım.Laptopu henüz almadım fakat kontrol etmem gereken başlıca şeyler nelerdir? Teşekkürler ilginiz için.

İnternette ve forumda stres testi ile ilgili konular var. Bunun için benchmark programları mevcut. Eğer fırsatınız olursa almadan önce bir stres testine sokmanızı tavsiye ederim. Bilgisayarın ne kadar ısındığını, ısınınca ne gibi bir tepki verdiğini gözlemleme şansınız olabilir.

İnternette ve forumda stres testi ile ilgili konular var. Bunun için benchmark programları mevcut. Eğer fırsatınız olursa almadan önce bir stres testine sokmanızı tavsiye ederim. Bilgisayarın ne kadar ısındığını, ısınınca ne gibi bir tepki verdiğini gözlemleme şansınız olabilir.
Anladım hocam teşekkürler bilgi için. :)

Şans diyorum alan kişilerin 10/9 memnun değil ona göre alın sonra anakart bozuldu işlemci 100 derece diye konu açmayın ama
2011 model emektar casper laptopum açma kapama butonu arızası hariç hiç arıza çıkarmadı, onu da kendim 5₺ ye tamir ettim. Ekstra olarak 1.5-2 yılda bir açıp fan temizliği macun değişimi yapıp kapatırım.

2011 model emektar Casper laptopum açma kapama butonu arızası hariç hiç arıza çıkarmadı, onu da kendim 5₺ ye tamir ettim. Ekstra olarak 1.5-2 yılda bir açıp fan temizliği macun değişimi yapıp kapatırım.

Casper 5.nesil Intel işlemcili laptoplardan sonra bozdu zaten eski laptopların çoğu sağlam.

Geri
Yukarı