i7-7700HQ GTX 1050 Ti sistem oyun performansı düşük

Şu an CPU Core ve CPU Cache'yi -100mv, Intel GPU'yu da -45mv yaptım. Sizce bu değerler yeterli midir yoksa daha fazla düşürmem gerekiyor mu?

Siz sıcaklıklardan memnunsanız ve çökme mavi ekran gibi problemle karşılaşmıyorsanız yeterli olur.
Ama isterseniz yavaş yavaş -5 düşürebilirsiniz.

Siz sıcaklıklardan memnunsanız ve çökme mavi ekran gibi problemle karşılaşmıyorsanız yeterli olur.
Ama isterseniz yavaş yavaş -5 düşürebilirsiniz.

CPU Core ve CPU Cache değerlerini -125mv, Intel GPU değerini -45mv yaptım. Ayrıca işlemci turbo modunu da devre dışı bıraktım, işlemci hızım 2.80 GHz değerinde sabit çalışıyor. Şimdiye kadar herhangi bir çökme, mavi ekran vb. bir durum yaşamadım. Yaklaşık 90 dakika yüksek grafik ayarlarında Forza Horizon 3 oynayarak yeni sıcaklık değerlerini test ettim. Undervolt işleminden önce 99 dereceyi görüyordum, şimdi ise ThrottleStop'un analizine göre en fazla 92 derece görülmüş. Oyunu alta alıp ara sıra baktığımda değerler genellikle 85-89 derece arasında dolanıyordu. Üstelik arkaplanda Discord programı da çalışmaktaydı. Sonuçların beni gayet memnun ettiğini belirtmeliyim, en azından artık 100 derece gibi fantastik bir işlemci sıcaklığı değeri görmüyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim, cidden çok fazla faydanız oldu.

Oyundan çıkmadan önce bir ekran görüntüsü almıştım, buraya bırakmak istiyorum:

Dosya Ekleri

• ccc.png
    ccc.png
    126,1 KB · Görüntüleme: 22

Geri
Yukarı