i7-7700HQ ısınıyor

@Ozan Güven belki ideal değerleri bulamamıştır hocam. Bende eskiden ideal ve sınır olan değerleri bulamadığım için 93 derecelere çıkıyordu. Sonra Benchmark testi başlarken undervolt işlemin uyguladım. Saatlerce uğraşıp stabil değerleri buldum ve sıcaklık 85 derecelere kadar düştü.

@Trieetz genelde çok düşük değerlerden başlandığı için herkes az-çok buluyor kendi bilgisayarının sınırlarını. Konu sahibi bi' yazsın bakalım. Umarım Dell Inspiron değildir bilgisayarı.

@Shuichi Tatsuo özellikle 7700HQ model işlemcili dizüstü bilgisayarların lanetidir. İşlemci yeterince iyi soğutulamamasından dolayı yük kalkana kadar sık sık frekans düşürür, bu da oynanan oyunun, yapılacak işin canına okur.

@Ozan Güven belki ideal değerleri bulamamıştır hocam. Bende eskiden ideal ve sınır olan değerleri bulamadığım için 93 derecelere çıkıyordu. Sonra Benchmark testi başlarken undervolt işlemin uyguladım. Saatlerce uğraşıp stabil değerleri buldum ve sıcaklık 85 derecelere kadar düştü.

Hocam idael değerlerinizi paylaşabilir misiniz?
@Trieetz genelde çok düşük değerlerden başlandığı için herkes az-çok buluyor kendi bilgisayarının sınırlarını. Konu sahibi bi' yazsın bakalım. Umarım Dell Inspiron değildir bilgisayarı.
Acer Predator Hellios 300

Hocam idael değerlerinizi paylaşabilir misiniz?
Herkesin işlemcisi farklıdır hocam. Kendiniz bulmalısınız. Rehberde dediğim gibi prime95 programını kurup güzelce test başlatın. Aynı andada voltaj düşürün. Stabil değerleri bulmaya çalışın rehberimde daha açıklamalı anlattım hocam şimdi burda yazamıyorum.

Altına soğutucu alırsanız; soğuttuğunuz kadar sıcaklık farkını işlemci daha fazla Turbo yaparak kullanmak isteyecektir. Yani performansta artış olur ancak sıcaklıklar yine PROCHOT sınırından çalışır.

BF V'te sıcaklıkların biraz fazla olması normal, fakat bu kadar fazla olması, özellikle de CS:GO'da olması hiç normal değil. Yeni değil, değil mi bilgisayar?

Kimse termal macunun değiştirilmesini önermemiş. Bende i5 7300HQ var. Ve Intel'in 7. nesil laptop işlemcileri rezalet. FX serisini aratmıyor. Cooler Master Mastergel gibi macunları kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı