i7-7700HQ işlemcinin yükte 90 derece olması normal mi?

Cyber36

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz (4 Çekirdek)
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX 950M (2,0 GB)
Ekran Kartı : Intel(R) HD Graphics 630 (2,1 GB) (Dahili)
Bellek : 20 GB Ram
Monitör : Monitör Asus (1920 x 1080 @ 60 Hz)
Disk : NeTac 480 GB SSD
Anakart : Asus Vivobook x550vx
Fare : Everest Gm-x7
Klavye : Asus Klavye
ASUS X550VX modelinde bir bilgisayarım var ETS 2'de 90 derece görüyor oyundan çıkıp direk dereceye baktığımda ise 63'e kadar düşüyor bu işlemcide ve bu oyunda böyle dereceler normal mi yoksa bilgisayarcıya falan göstermem gerekiyor mu?

İşlemci: i7-7700HQ
Ekran kartı: GTX 950M

Çok eski bir laptop eğer temizlik yapıp termal macun yenilemesi yapmadıysanız yapmanızı veya yaptırmanızı öneririm. Etki eder.

Çok eski bir laptop eğer temizlik yapıp termal macun yenilemesi yapmadıysanız yapmanızı veya yaptırmanızı öneririm. Etki eder.

Laptop tam olarak hangi yılda çıkmış ben anlamıyorumda. Ben 2019 gibi hatırlıyorum

Normal, bakımları yaparsak 3-4 derece azalma söz konusu olabilir şayet bakımın üzerinden uzun süre geçtiyse. Termal macun, fan temizliği.

Daha yeni yapıldı çünkü ben daha bu bilgisayarı alalı 1 hafta falan oldu bir de Windows 11 kurdum bilgisayara. Aldığım kişi 2 yıl kullanmış ve bilişim öğretmeniymiş bana da yeni yapıldı dedi bakımları.

O işlemci 2017 yılında çıktı. Hadi en iyi ihtimalle siz 2019 yılında kullanmaya başlasanız bile 5 yıldır bakımı yapılmadıysa büyük sıkıntı.

2 yıllık bilgisayar. Yani 2 yıl adam kullanmış bakımlarını yaptırmış ki öyle dedi bana. Ben de 1 haftadır kullanıyorum bilgisayarı bilgisayarcıya götürdük bakım falan yapılacak dedik adam yapmadı bu bilgisayar yanıyor dedi patlar bu yaza kalmaz dedi.

Kanka işlemcin biraz eski ve eski işlemcilerde bu normal karşılanır ama çok hissediliyorsa sıcaklık o zaman bir kontrol yaptırmanı öneririm.

Kanka işlemcin biraz eski ve eski işlemcilerde bu normal karşılanır ama çok hissediliyorsa sıcaklık o zaman bir kontrol yaptırmanı öneririm.

Yok kasaya elimi vurduğum zaman o kadar sıcak değil en fazla 25 derecedir diye düşünüyorum çünkü kasa benden az bir şey soğuktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı