i7 7700HQ ve GTX 1050 için RAM önerisi

MEDEYALCIN

Femtopat
Intel Core(tm) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz 2.81 GHz.
8.00 GB yüklü bellek.
64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.
Intel HD Graphics 630.
NVIDIA GeForce GTX 1050 ekran kartlı ASUS bilgisayarda hava fotografları değerlendirirken yeter bellek mesajı alıyorum.

EKRAN_GÖRÜNTÜSÜ.jpg

RAM'i maksimuma çıkarmak istiyorum. Ne yapmalıyım hangi bellek uygundur. Fiyatları. İlgilenen herkese saygılarımla.

DDR4, SODIMM, 2400MHz, CL17 bir RAM alacaksınız. Şunlar uygundur;

Şu anda sisteminizde takılı olan RAM'in aynısını bulmak isterseniz şu model numarasını aratmanız yeterli;

M471A1K43CB1-CRC

Laptopunuzun tam marka/modelinin yanına max ram support yazarak Google'da arayabilirsiniz yada güncel bir modelse Asus'un sitesinde teknik detayları yazar.

@MEDEYALCIN

AIDA64 indirerek anakartınızın desteklediği RAM boyutunu öğrenelim. İşaretlediğim kısımlardan öğrenebilirsiniz. Mesela benimki 32GB destekliyor;

Ekran AlıntısıKapa.PNG

İşlemciniz 64GB RAM destekliyor, ek olarak.

Ekran Alıntısıİşle.PNG

Eğer sistemi oyun ve günlük kullanım amaçlı kullanacaksanız 16GB RAM yeterli, fazlasına gerek yok.

@MEDEYALCIN

AIDA64 indirerek anakartınızın desteklediği RAM boyutunu öğrenelim. İşaretlediğim kısımlardan öğrenebilirsiniz. Mesela benimki 32GB destekliyor;

Eki Görüntüle 648091

İşlemciniz 64GB RAM destekliyor, ek olarak.

Eki Görüntüle 648094

Eğer sistemi oyun ve günlük kullanım amaçlı kullanacaksanız 16GB RAM yeterli, fazlasına gerek yok.
en fazla bellek kapasitesi 64 gb bellek aygıtları 4 yazıyor en fazlaya ulaşmak için ne yapmalıyım
AIDA64 de

en fazla bellek kapasitesi 64 gb bellek aygıtları 4 yazıyor en fazlaya ulaşmak için ne yapmalıyım

4 tane 16 gb ram mi 1 tane 64 gb ram mi ne almalıyım. saygılarımla ilginize çok teşekkür ederim

@MEDEYALCIN Neden en fazlaya ulaşmak istiyorsunuz? Böyle bir şeye gerek yok. Eğer sistemi oyun ve günlük kullanım için yükseltmek istiyorsanız 16GB RAM yeterli. Yani bir adet 8GB RAM alabilirsiniz. Yukarıda önermişim.

İleride ihtiyacınız olursa, ki henüz öyle bir durum yok, yine yükseltme yapabilirsiniz.

AIDA64 programında bellek aygıtları kısmında
ChanelA-DIMM0
ChanelA-DIMM1
ChanelB-DIMM0
ChanelB-DIMM1 yazıyor

bunlardan yalnızca 3 ncü sırasında 8 gb ddr4 64 gb yazıyor diğerleri boş
harita mühendisiyim iha larla çekilmiş fotograflardan değerlemeler ölçüler yapmaktayım. bunların nokta bulutlarında en küçüklerinde bile 3 milyar nokta olabiliyor. Bunları için gerekli

@MEDEYALCIN E boşsa boştur, sizin amacınız ne? RAM yükseltmek değil mi?

Eğer öyleyse tekrar söylüyorum. 64GB RAM gereksiz, yükseltme yapmaya gerek yok o kadar.

16GB yeterli, bunun için de bir adet 8GB RAM almanız gerekiyor.

@MEDEYALCIN Neden en fazlaya ulaşmak istiyorsunuz? Böyle bir şeye gerek yok. Eğer sistemi oyun ve günlük kullanım için yükseltmek istiyorsanız 16GB RAM yeterli. Yani bir adet 8GB RAM alabilirsiniz. Yukarıda önermişim.

İleride ihtiyacınız olursa, ki henüz öyle bir durum yok, yine yükseltme yapabilirsiniz.
harita mühendisiyim iha larla çekilmiş fotograflardan değerlemeler ölçüler yapmaktayım. bunların nokta bulutlarında en küçüklerinde bile 3 milyar nokta olabiliyor. Bunları için gerekl i
@MEDEYALCIN E boşsa boştur, sizin amacınız ne? RAM yükseltmek değil mi?

Eğer öyleyse tekrar söylüyorum. 64GB RAM gereksiz, yükseltme yapmaya gerek yok o kadar.

16GB yeterli, bunun için de bir adet 8GB RAM almanız gerekiyor.
SAygılarımla iyi çalışmalar

Geri
Yukarı