İ7 7700HQ ve GTX 1050 laptop acildiktan birkac saniye sonra kendiliginden kapaniyor

A.Aoi

Decapat
Daha fazla  
RAM
8x2 2133 mhz
SSD veya HDD modeli
Intel 512 GB SSD
Ekran kartı
GTX 1050
İşlemci
I7 7700HQ
Birkac saat oncesine kadar bir sorun yoktu. Laptopun Power tusuna bastiktan 10-15 saniye sonra kendiliginden kapaniyor.
Videosunu cekip YouTube yukledim.
Link

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 gun once oyun oynarken bir iki damla su dokulmustu klavyeye, cok onemsememistim. Kabaca silmistim ama tus arasinlarinda biraz kalmisti.

Simdiye kadar kronik olarak yasadigim tek sorun fanlardan insani rahatsiz edecek kadar yuksek desibelde garip sesler gelmesiydi. 1 2 yil once laptopu bircok defa yere dusurmustum, garip seslerin gelmesini ona bagliyorum.

Umarim gereken bilgileri vermisimdir. Konu hakkinda bilgisi olan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkac saat oncesine kadar bir sorun yoktu. Laptopun Power tusuna bastiktan 10-15 saniye sonra kendiliginden kapaniyor.
Videosunu cekip YouTube yukledim.
Link

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 gun once oyun oynarken bir iki damla su dokulmustu klavyeye, cok onemsememistim. Kabaca silmistim ama tus arasinlarinda biraz kalmisti.

Simdiye kadar kronik olarak yasadigim tek sorun fanlardan insani rahatsiz edecek kadar yuksek desibelde garip sesler gelmesiydi. 1 2 yil once laptopu bircok defa yere dusurmustum, garip seslerin gelmesini ona bagliyorum.

Umarim gereken bilgileri vermisimdir. Konu hakkinda bilgisi olan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim.
Su yüzünden olduğunu düşünüyorum 1-2 damla ne kadar az görünse de elektirik devresini bozacak kadar yeterlidir .Laptopu açıp tiner ile temizlemeniz öneririm .Anakartın tamamını dikkatli olacak şekilde temizleyin.
Eğer olmaz ise kartın devreleri ölçülüp, kısa devre yapan devre bulunup, yerine yenisi yapılması gerekmekte.

Mahalledeki bilgisayarciya goturdum. Bataryanin sistigini ve daha fazla kullanmam gerektigini ve asil sorunun ekran karti cipinden kaynaklandigi soyledi. Yeni ekran karti cipi takmam gerekiyormus. Laptobun ekrani kirik oldugu icin monitor kullanıyordum, ekran karti goruntuyu iki yere yansittigi icin bozuldugunu soyledi. Halbuki ben tek ekrandan kullanıyordum, bozuk panel bosuna elektrik harcamasin diye. Ekran cipi nedir? Bozuldugunda neler olur olur hicbir fikrim yok. 300 tl de fiyat bicti cip icin.

Mahalledeki bilgisayarciya goturdum. Bataryanin sistigini ve daha fazla kullanmam gerektigini ve asil sorunun ekran karti cipinden kaynaklandigi soyledi. Yeni ekran karti cipi takmam gerekiyormus. Laptobun ekrani kirik oldugu icin monitor kullanıyordum, ekran karti goruntuyu iki yere yansittigi icin bozuldugunu soyledi. Halbuki ben tek ekrandan kullanıyordum, bozuk panel bosuna elektrik harcamasin diye. Ekran cipi nedir? Bozuldugunda neler olur olur hicbir fikrim yok. 300 tl de fiyat bicti cip icin.

Reballing yapıp geçecektir. 300 liraya değiltireceğine inanmıyorum.

İşlemcinin içindeki onboard ekran kartıyla açılır eğer BIOS'tan onboard kapalıysa kendini yeniden başlatabilir evet.
Bugun laptobu almaya gittim, calirsir halde teslim ettiler eve geldigimde calistiramadim. Laptop kac defa denediysem her seferinde kapandi. Isin ilginc yani laptobu tamire vermeden once power tusuna bastiktan 10 15 saniye sonra kapanirdi ve kendiliginden tekrardan acilmazdi ama bu sefer kendi kendine acilmaya da baslamis sizin dediginiz gibi. Galiba tamire verdigimden daha hasarli bir sekilde teslim aldim. 5 dk daha oyalanmadan tekrardan geri goturdum, bir daha kontrol edecekler.

Bu arada laptobu teslim alirken, ustaya internette okudugum ekran cipi hasarlarinda, genellikle ortaya cikan sorunlardan bahsettigim zaman " ekranda kirilmalar oluyormus veya ekran birden fazla ekrana bolunuyormus vs vs... Benim bu tarz sikayetlerim yoktu... " bu tarz seylere fazla takma deyip gecistirdi ve konuyu kapadi. Ucreti odeme faslina gecince de 100 tl daha indirim yapti. Sizin bahsettiginize gore 300 tl ekran cipi degisimi icin zaten mumkun olamayacak kadar ucuz bir fiyat iken 100 tl daha indirim yapti.
Acaba sadece su damlasindan kaynaklanan bir sorunu cip diye yansitip beni mi sikmeye calisiyorlar?

Son düzenleme:
Bugün laptopu almaya gittim, calirsir halde teslim ettiler eve geldigimde calistiramadim. Laptop kac defa denediysem her seferinde kapandi. Isin ilginc yani laptopu tamire vermeden once Power tusuna bastiktan 10 15 saniye sonra kapanirdi ve kendiliginden tekrardan acilmazdi ama bu sefer kendi kendine acilmaya da baslamis sizin dediginiz gibi. Galiba tamire verdigimden daha hasarli bir sekilde teslim aldim. 5 dk daha oyalanmadan tekrardan geri goturdum, bir daha kontrol edecekler.

Bu arada laptopu teslim alirken, ustaya internette okudugum ekran cipi hasarlarinda, genellikle ortaya cikan sorunlardan bahsettigim zaman " ekranda kirilmalar oluyormus veya ekran birden fazla ekrana bolunuyormus vs... Benim bu tarz sikayetlerim yoktu... " bu tarz seylere fazla takma deyip gecistirdi ve konuyu kapadi. Ucreti odeme faslina gecince de 100 TL daha indirim yapti. Sizin bahsettiginize gore 300 TL ekran cipi degisimi için zaten mumkun olamayacak kadar ucuz bir fiyat iken 100 TL daha indirim yapti.
Acaba sadece su damlasindan kaynaklanan bir sorunu cip diye yansitip beni mi sikmeye calisiyorlar?

Sende durumun farkına varmışsın. Umarım sorununu çözerler. Eğer ekranında görüntü kayması veya kırmızı/yeşil ya da farklı renklerde çizgi/noktalar yoksa ekran kartın yanmamıştır. Ekran kartının VRAM'i yansa hiç görüntü alamazdın. Büyük ihtimalle laptopunu açıp temizleyip sana geri verdiler.

Bir hafta boyunca tamir edemeyince laptobu o serefsizlerden c.tesi gunu geri aldim ama aldigimda laptop hic acilmiyordu. Laptop elektrik bile almiyordu. Verdigimden faha kotu halde geri aldım.

Ayni gun baska bir tamirciye verdim, anakartin degismesi gerektigini soylediler. Onceki yer laptobu deney faresine cevirmis, ve tum devrelerle oynamislar. deneme yanilma yontemiyle tamir etmeye calismislar. Sonuc:asagi yukari anakart icin 2.5 k istiyorlar.

Geri
Yukarı