i7 7700HQ ve GTX 1050 Ti GTA V Darboğaz Sorunu

UltraPilot

Kilopat
Daha fazla  
Oyunu GTX 1050Ti ekran kartı ile PS4'teki grafik kalitesini sunacak ayarlarda oynuyorum (internetten edindim-
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani Nvidia önerilen ayarlara göre bayağı düşük kalıyor. Oyunu sabit 60 FPS'de oynamak için bu ayarları kullanıyorum ama ne yapsam da sabit 60 FPS alamıyorum. Oyunda işlemci darboğazı oluyor sanırım. Arabayla sürerken ya da karakterle sokakta yürürken, online ya da Tek oyunculu modda ekran kartı rahat kaldırması gerkirken FPS 40'lara düşüyor. V-SYNC açık ya da kapalı fark etmeksizin oluyor.
Laptop tarafının güçlü işlemcilerinden biri olan i7 7700HQ'nun GTX 1050ti'ı besleyememesi saçma değil mi?
ayrıca Nvidia optimized ayarları kullansam da olabiliyor bu darboğaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
büyük ihtimal işlemci gücünün sistem düşürmüştür. yeni güç planı oluştur gelişmiş ayarlardan işlemci gücünü %99 veya 100 yap. bende de aynı sorun vardı. mavi ekran hatası alıyordum i7-7700hq gtx 1050 ile sorunum çözüldü. yardımcı olur umarım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı