i7 7700HQ ve GTX 1050 Ti sistem darboğaz yapıyor

AUA

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gördüğünüz üzere işlemci kullanımın %100 fakat ekran kartı %37. bu sorunun çözümü için ne yapabilirim? Sorun yaşadığım oyunlardan birkaçını yazıyorum ortak noktaları olduğunu sanmasam da belki vardır. Ayarlar ile oynadığım zaman ufak FPS değişiklikleri oluyor.

-Sekiro.
-Outer wilds.
-Dark Souls 3.
-LoL.

Dosya Ekleri

• Adsz.png
    Adsz.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğü artırın hocam. Ekran kartına daha fazla yük binsin. Ayarları yükseltin. Eğer çözünürlük yükselmiyorsa daha fazla, emulatörler var yükseltebileceğiniz.

Bence sisteminizin acilen temizlik ve bakım görmesi gerekiyor. İşlemci ve ekran kartının termal macunlarını yenileyip, fanlarını tozdan arındırınız. %37 gibi bir GPU kullanımında bile 92 derecelerden düşememiş ekran kartınız. Sisteminize kısa süre içerisinde ciddi bir hasar verme ihtimaliniz bence yüksek.

Bence sisteminizin acilen temizlik ve bakım görmesi gerekiyor. İşlemci ve ekran kartının termal macunlarını yenileyip, fanlarını tozdan arındırınız. %37 gibi bir GPU kullanımında bile 92 derecelerden düşememiş ekran kartınız. Sisteminize kısa süre içerisinde ciddi bir hasar verme ihtimaliniz bence yüksek.

Ekran kartım boştayken de 75 derece civarı oluyor yük altında 92 dereceler bana normal gelmişti. Fakat zaten temizlik ve macun vakti gelmiştir bence de öneriniz için teşekkür ederim.

Arkadaşımda da aynı sorun var. Onda da 1050 Ti ve 7700HQ var. Undervolt uygulayınca düzeliyor kendisinde.

Bunu araştıracağım öneriniz için teşekkürler.

Ekran kartım boştayken de 75 derece civarı oluyor yük altında 92 dereceler bana normal gelmişti. Fakat zaten temizlik ve macun vakti gelmiştir bence de öneriniz için teşekkür ederim.
Boştayken 75 derece normal değil, benim yük altında ekran kartı sıcaklığım o kadar oluyor. Kesinlikle temizliğini yaptırın. Cihazınız %99 bakımı geldiği için size küçük şakalar yapıyor. İşlemci frekans kısıyor, ekran kartı darboğaz yaratıyor. Undervolt olayına lütfen temizlik ve bakım yaptıktan sonra göz atın. 50 liralık bir masrafla bakım yapabileceğiniz bir cihazı, undervolt sayesinde bozma ihtimaliniz bile var.

Boştayken 75 derece normal değil, benim yük altında ekran kartı sıcaklığım o kadar oluyor. Kesinlikle temizliğini yaptırın. Cihazınız %99 bakımı geldiği için size küçük şakalar yapıyor. İşlemci frekans kısıyor, ekran kartı darboğaz yaratıyor. Undervolt olayına lütfen temizlik ve bakım yaptıktan sonra göz atın. 50 liralık bir masrafla bakım yapabileceğiniz bir cihazı, undervolt sayesinde bozma ihtimaliniz bile var.

Anladım ben de bu yönde düşünüyordum biraz açıkçası.1GR macun sizce hem işlemciye hem de ekran kartına yeter mi?

Anladım ben de bu yönde düşünüyordum biraz açıkçası.1GR macun sizce hem işlemciye hem de ekran kartına yeter mi?
Kurumuş macunu ''çok dikkatli'' şekilde temizleyip, az miktarda macun uygulamanız yeterli. 1 gram yeterli olur mu, emin değilim cidden. Ancak hiç yoktan ya da kurumuş macundan daha yeterlidir. :)

Kurumuş macunu "çok dikkatli" şekilde temizleyip, az miktarda macun uygulamanız yeterli. 1 gram yeterli olur mu, emin değilim cidden. Ancak hiç yoktan ya da kurumuş macundan daha yeterlidir. :)

Artics MX 4 markalı macun sipariş verdim, temizlik ve macun uygulamasını yapmadan önce değerlerimi not aldım. Uygulamadan sonraki değerler ile birlikte paylaşacağım.
Temizlik ve macun yenilemesi sonucu her şey düzeldi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    269,3 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleme:

Geri
Yukarı