i7-7700K GTX 1060 6 GB sistem Hackintosh kurulur mu?

arstie

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
4x8 G.Skill Ripjaws V 2400MHz.
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD 850 EVO 250GB
Ekran kartı
MSI GTX 1060 Gaming X 6G (MS-V328)
Anakart
MSI Z270 Gaming M7 (MS-7A57)
İşlemci
Intel Core i7-7700K
Merhaba. Windows'tan direkt MacOS'a geçmek istiyorum. Aşağıda özelliklerini belirttiğim masaüstü PC'ye Hackintosh kurmak istiyorum. Parçalar Hackintosh destekliyor mu?

CPU türü Quad Core Intel Core i7-7700K, 4500 MHz (45 X 100)
CPU takma adı kaby Lake-s
Anakart adı MSI Z270 Gaming M7 (MS-7A57)
RAM 4x8 G.Skill Ripjaws V 2400MHz.
Disk Samsung SSD 850 EVO 250GB. (kurulum yapacağım disk)
Görüntü bağdaştırıcısı MSI GTX 1060 Gaming X 6G (MS-V328)
Ses kartı onboard Realtek ALC1220.
Ağ bağdaştırıcısı 802.11n USB Wireless lan Card.

Geç yanıt için özür dileriz. GTX 1060 ekran kartınızın en fazla High Sierra desteği var. OpenCore Legacy Patcher ile Sonoma'ya kadar kurabilirsiniz.

High Sierra;

Ventura; (En güncel bu imajımız var şimdilik.)

OpenCore Legacy Patcher ile Sonoma'ya kadar kurabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Possible, yes, a good idea, no. It gives graphics accel by downgrading a big chunk of the UI stack to use OpenGL rather than Metal. So, you'll get a responsive experience, but any features relying on Metal will be broken."

Yinede güncel OCLP'yi takip etmiyorum, bu soruna bir fix getirmiş olabilirler.

Geç yanıt için özür dileriz. GTX 1060 ekran kartınızın en fazla High Sierra desteği var. OpenCore legacy patcher ile Sonoma'ya kadar kurabilirsiniz.

High Sierra;

Ventura; (en güncel bu imajımız var şimdilik.)

İlk kurulum için ne önerirsiniz? Sanal makineda Monterey denedim ve çok hoşuma gitti. Çok performans kaybetmek istemiyorum. Günlük kullanım ve yazılım üzerine çalışıyorum. Oyunlarla pek alakam yok. Minecraft oynayabilsem yeterli.

İlk kurulum için ne önerirsiniz? Sanal makineda Monterey denedim ve çok hoşuma gitti. Çok performans kaybetmek istemiyorum. Günlük kullanım ve yazılım üzerine çalışıyorum. Oyunlarla pek alakam yok. Minecraft oynayabilsem yeterli.

Eğer ekran kartınızı kullanmak istiyorsanız High Sierra kurabilirsiniz. Daha güncel sürümler için İGPU (işlemcinin içinde ki grafik kartı) ile Monterey deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı