i7 7700K GTX 1070 Ti Sistem ile Yayın Yapılır mı?

naimkaratas

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar

Facebook’ta oyun yayını yapmaya başladım. Birkaç yöntem denedim ve hepsinde sıkıntı yaşadım. En son Capture card almayı düşünüyorum. Sizlere birkaç sorum olacak. Sırasıyla gidelim.

1)Turkcell Superbox 10 MB down 5MB upload aldığım bir internetim var. Bir de Telekom 22MB down 0.8MB upload bir internetim var.
2) i7 7700K 1070 Ti 32 GB RAM 144Hz ve 75Hz 2 monitörüm var.
3) ASUS N550JV i7 4700HQ işlemci HT 750M laptopum var
4) iMac 2011 i5 işlemci AMD HD 6750M ekran kartlı bir PC var.

Öncelikle Game PC'de hem yayın hem de oyun oynamayı denedim. Fakat Turkcell internet ikisini aynı anda yapmaya izin vermedi. Bende Telekom internete ethernetten Turkcell internete ise Wi-Fi'den bağlanarak yayını Wi-Fi oyunu ise ethernetten oynama yolunu seçtim. Ama Wi-Fi problem çıkarıyor ve yayın çok takılıyor.

Şimdi Capture card alarak yayın bilgisayarını ayırmayı düşünüyorum. Böylelikle 2 interneti bağımsız kullanabilirim. Böylelikle internet sorunu çözülmüş olur. Merak ettiğim şey bilgilerini yazmış olduğum laptop veya iMac işimi görür mü? Bir soru daha capture card almadan Turkcell internet paketini yükseltsem hem oyun hem yayını Game PC'den yapsam sorun Yaşar mıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz bir ürün ile halledebilirsin. Bir kaç ayar ile PC sadece Telekom internetini kullanır OBS'den ayarlar gelişmiş IP seçeneğinden diğer interneti seçersin.

Bitrate 1800 de bile sıkıntı oluyor çünkü Wi-Fi yoluyla bağlanıyorum.
Bu tarz bir ürün ile halledebilirsin. Bir kaç ayar ile PC sadece Telekom internetini kullanır OBS'den ayarlar gelişmiş IP seçeneğinden diğer interneti seçersin.
Anakartımda 2. Ethernet takacak yer yok ki
5MB ile 2800 bitrate 720p@60FPS ver.

2000 bitrate 720p 30FPS veriyorum. Fakat bitrate de dalgalanmalar oluyor. Fotoğraf olarak ekliyorum. Fikri olan var mı? Birde x264 seçtiğimde işlemci çok kasıyor oyuna da etki ediyor. obs'den ekran kartını seçerek yapıyorum daha rahat oluyor. Fikri olan?

Dosya Ekleri

• 11.PNG
    11.PNG
    13,3 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Bitrate 1800'de bile sıkıntı oluyor çünkü Wi-Fi yoluyla bağlanıyorum.

Anakartımda 2. ethernet takacak yer yok ki.

2000 bitrate 720P 30FPS veriyorum. Fakat bitrate de dalgalanmalar oluyor. Fotoğraf olarak ekliyorum. Fikri olan var mı? Bir de X264 seçtiğimde işlemci çok kasıyor oyuna da etki ediyor. OBS'den ekran kartını seçerek yapıyorum daha rahat oluyor. Fikri olan?

O attığım ürün zaten ekstra ethernet slotu açıyor sana.

Yeni konular

Geri
Yukarı