i7-7700K hala alınır mı?

7700K kullanıyorum ve asla tavsiye etmiyorum. Aşırı derece de dengesiz ısı oynaması var. Ben bunu yazılımla çözüyorum ama yine de can sıkıcı. Bu konudan dolayı çok sıkıntı çekenler var her yerde.

Anakartı da satıp 8700 ve B360 anakart alın bence. 6 çekirdekli olması iyi bir avantaj. Ya da çok çekirdek performansı iyi olsun istiyorsan R7 2700 ve B450 anakart alabilirsin.

i7 7700 alın bence. Anakartınız B serisi olduğu için k uzantılı bir işlemciye gerek yok.
Neden gerek olmasın? Oc ihtiyacı duyarsam anakartimi satıp z serisi bir anakarta geçerim. 7700 alıp oc ihtiyacı duyarsam daha çok sıkıntı.
Anakartı da satıp 8700 ve B360 anakart alın bence. 6 çekirdekli olması iyi bir avantaj. Ya da çok çekirdek performansı iyi olsun istiyorsan R7 2700 ve B450 anakart alabilirsin.
Amd geçmeyi düşünmüyorum. K serisi olsun istiyorum çünkü eğer yetmezse soğutma sistemi birde z serisi anakart alıp zorlamayı düşünüyorum.

Ben bütçeyi zorlamamamk için 8700 önerdim. O halde 8700K ve Z370 Gaming Pro Carbon alıp OC yapabilirsin. En iyisi sen toplam bütçeni söyle her şey dahil, belki daha iyi bir şey öneririm.

Ben bütçeyi zorlamamamk için 8700 önerdim. O halde 8700K ve Z370 Gaming Pro Carbon alıp OC yapabilirsin. En iyisi sen toplam bütçeni söyle her şey dahil, belki daha iyi bir şey öneririm.
2000-2200 lira civarlarında en iyi intel işlemciyi almak istiyorum. Şuan ki anakartim oc desteklemiyor farkındayım, zaten 7700k stock hızıyla bile bana yeterli şuan. Ilerde yavaş gelirse ya da kastigini hissedersem anakartimi satıp z serisi bir anakart almayı düşünüyorum. Niye herkes anakart işlemci aynı anda almamı öneriyor anlamadım açıkçası.

Çünkü Intel 8. nesilde ciddi bir geçiş yaptı. 8700K alman daha iyi olur. Zaten elindeki anakartı satarsan üstüne biraz ekleyip alabilirsin. 8. nesildeki fark gayet açık. Ha o çok dersen 9600K alabilirsin ama onun çoklu çekirdek performansı düşük, sadece oyun amaçlı ise alınabilir çok iyi ama yayın, render gibi işlerde geride kalıyor.

7700K kullanıyorum ve asla tavsiye etmiyorum. Aşırı derece de dengesiz ısı oynaması var. Ben bunu yazılımla çözüyorum ama yine de can sıkıcı. Bu konudan dolayı çok sıkıntı çekenler var her yerde.
Hocam imzanızdaki frekansla çalıştırırsanız tabii dengesiz ısı oynaması olur.

Neden gerek olmasın? Oc ihtiyacı duyarsam anakartimi satıp z serisi bir anakarta geçerim. 7700 alıp oc ihtiyacı duyarsam daha çok sıkıntı.

Amd geçmeyi düşünmüyorum. K serisi olsun istiyorum çünkü eğer yetmezse soğutma sistemi birde z serisi anakart alıp zorlamayı düşünüyorum.
Anakart değiştirme düşünceniz varsa 8.nesil İntel'e geçin bence. 7.nesile daha fazla yatırım yapmak mantıklı olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı