i7-7700K Hız Aşırtmaya Corsair H110i v2 Extreme Yeterli Mi?

GreenCrown16

Hectopat
Daha fazla  
Yakında sistemimi yenileyeceğim. İşlemci olarak i7-7700k tercih ettim. Ancak overclock ile 5GHz'e kadar çıkmak istiyorum. Bunun için Corsair H110i v2 Extreme yeterli olur mu?

Teşekkürler öncelikle. Ekran kartımda Asus 1080Tİ. Bu işlemciyle birleşince ( 5 GHz ) harika bir performans sergileyeceğini düşünüyorum.
Teşekkür etmek yerine mesajları beğenirseniz daha iyi olur. Hayırlı olsun o zaman. Zaten o işlemci 4.2 Ghz ile geliyor. Çok aşırı performans beklemeyin. OC yapılmadan ki hali bile çok güçlü.

Overclock potansiyeli yalnızca soğutma ile ilintili değildir. Mosfet ve faz yeterliliği bulunan bir anakart, kasa içerisindeki hava sirkülasyonu, power supply ve silikon kalitesine bağlı olarak overclock potansiyeli değişkenlik gösterir. Extreme soğutma çözümleri durumu tetikleyen unsurlardan biridir. Overclock'ta hız garantisi diye bir şey yoktur.

Overclock potansiyeli yalnızca soğutma ile ilintili değildir. Mosfet ve faz yeterliliği bulunan bir anakart, kasa içerisindeki hava sirkülasyonu, power supply ve silikon kalitesine bağlı olarak overclock potansiyeli değişkenlik gösterir. Extreme soğutma çözümleri durumu tetikleyen unsurlardan biridir. Overclock'ta hız garantisi diye bir şey yoktur.
Asrock Fatal1ty Z270 Professional Gaming i7 Intel Z270, Quad SLI / 3 Way CrossFire X, 3733MHz+(O.C.) anakarta sahibim.750W 80+ PSU var

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı