i7 7700K ile GTX 1050 Ti Darboğaz Yapar mı?

Kardeş ne içtiysen ben de istiyorum. :ajan: i7 7700k, 2 tane GTX 1080 Ti'ı rahatça besleyebilecek güçte bir işlemci. Şaka yapıyor olmalısın. o_O
Saçmalamayın yetmeyecektir de ne oluyor? 1050 Ti I7 7700K için çerez kalır. Bütçen 1050 Ti modeline yetiyorsa bu kartı almanda bir sakınca yok. 1060 ve RX 580 alırsan performansın daha da iyi olur, RX 570 modeline de bakabilirsin.

Okuma, yazma, okuduğunu anlama konusunda baya eksikleriniz var. Aynı bana uzaklaştırma veren yönetici arkadaş gibi. Yazdığım şeyi tekrar okuyun. Gözünüzle olursa sevinirim.

Bol bol kitap okumanı öneririm. 1050ti, 7700k işlemciye layık değil demek istemiş.

Sen de olmasan linç kampanyası düzenleyecekler kullanıcısından yöneticisine.

Üst seviye bir işlemci 7700k'ya 1050 Ti yetmeyecektir doğal olarak. 6700k ve 1060 daha iyi olur senin için.

Yani siz anlamakta zorunluk çeken arkadaşlar için tekrar açıklayayım. Üst seviye bir işlemci olan 7700k'ya 1050Ti yetmeyecektir diyorum. İşlemciyi düşürüp ekran kartını bir tık arttırırsa daha iyi olacağını öneriyorum ancak çok bilmiş arkadaşlar ezberden direk "ney besleyemezmi ?, 1080ti sli kaldırır" ciddi misiniz ya ?

Biz okumayı da yazmayı da gayet iyi biliyoruz. Sen bence bu konuda kendini geliştirmelisin. Madem gözlerin var, yazdığın şeyi okuyup öyle yaz. Yanlış anlaşılabilir tabirler kullanırsan yanlış anlaşılmasına neden şaşırırsın? Laflarına da dikkat et. Çokbilmiş felan hayırdır? Biz gayet ciddiyiz. Madem bu şekilde yazabiliyordun. Yazsaydın o zaman!

Darboğaz söz konusu bile değil. I7-7700K işlemci günümüzde en iyi performans veren işlemciler arasında yer alıyor.

@Sinan Gündüz
Hocam cümlenizi bende ilk okuduğumda anlamadım ancak son mesajınızda, cümlenize eklemiş olduğunuz "olan" kelimesi ile cümleniz daha anlaşılır oldu.

i5 6600k ile gtx 1060 6 gb size daha mantıklı bir seçim olacaktır.hatta açık kalan bütçe tarafına sıvı soğutma ekleyebilir işlemciyide 4.6 ghz kadar o.c edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı