I7 7700K sistem CS:GO donma sorunu

Brayn

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Bu hafta yeni bir sistem topladım. i7 7700k işlemci GTX 1070 Msi Gaming Z ekran kartı, Corsair H45i sıvı soğutucu ile kullanmaktayim. Gerekirse diğer bileşenleri de yazabilirim. Counter Strike GO oyunun bazen bilgisayarı ve oyunu yeni acmamış olmama rağmen bazen 2/3 saatlik oyunun ardında oyun tamamen donuyor sadece baslat tusuna basip bilgisayarı kapatabiliyorum. Onun haricinde oyun donduğunda oyunu alta alıp masaüstünde mouse'u gezdirmeye calıstığımda işaret gözükmüyor. Dediğim gibi donuyor ama klavyeden baslata basıp bilgisayarımı kapatabiliyorum sorun nedir acaba? Yardımlarınızı bekliyorum forumda ilk konum ;))

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar. Bu hafta yeni bir sistem topladım. i7 7700k işlemci GTX 1070 Msi Gaming Z ekran kartı, Corsair H45i sıvı soğutucu ile kullanmaktayim. Gerekirse diğer bileşenleri de yazabilirim. Counter Strike GO oyunun bazen bilgisayarı ve oyunu yeni acmamış olmama rağmen bazen 2/3 saatlik oyunun ardında oyun tamamen donuyor sadece baslat tusuna basip bilgisayarı kapatabiliyorum. Onun haricinde oyun donduğunda oyunu alta alıp masaüstünde mouse'u gezdirmeye calıstığımda işaret gözükmüyor. Dediğim gibi donuyor ama klavyeden baslata basıp bilgisayarımı kapatabiliyorum sorun nedir acaba? Yardımlarınızı bekliyorum forumda ilk konum ;))
Windows 10 dışındaki işletim sistemlerinde i7700k sorun çıkartabiliyor, hangi işletim sistemi kullanıyorsunuz onunla alakalı olabilir?

Bu tür sorunlar genelde işlemciden kaynaklanıyor. OC yapıyor musunuz? Yapıyor iseniz otomatik mi manuel mi? Sıcaklık değerleriniz nasıl? Hiç voltaj ayarı ile oynadınız mı?

Merhaba ben googleda yaşadığım soruna ilişkin çözüm ararken bu sayfaya geldim . Benim yaşadığım sorun şu . Sanıyorum ki herhangi bir oyun açık olduğu esnada (CS GO ve LOL de denedim) ALT+TAB , WINDOWS tuşu veya CTRL+ALT+DEL yaptığım sırada yani masaüstünü görüntülemek istediğim sırada oyun ekranı olduğu gibi takılıp kalıyor ve PC kilitleniyor hiçbir komut etki etmiyor reset atılmadığı sürece düzelmiyor. Bu olay gözlemlerime birkaç gün önce gelen Windows 10 Güncellemesini yaptıktan sonra olmaya başladı . 1 hafta önce ekran kartını son sürüme yükseltmiştim sonrasında donduğunu hatırlamıyorum . Ama bir şekilde bunlar arasında bir uyuşmazlık söz konusu olduğunu düşünüyorum. Senin Problemin de bununla alakalı olabilir mi diye bir yazayım istedim. Yardımcı olabilecek varsa yardımlarınızı bekliyorum teşeşkkürler.
( NOT : Oyundan Kapat seçeneği ile çıkış yaptığımda sorun olmuyor ancak oyun açıkken masaüstüne dönmeye çalışınca kilitleniyor)

Arkadaşlar edit olarak yazıyorum. NVIDIA 382.küsür sürümü bu hatayı veriyordu bende dün gece önceki sürümü denemiştim 381.Küsür nolu sürümü fakat sorun devam ediyordu.
Şimdi ise bilgisayarımda bulunan daha eski bir sürümü denedim ve Kilitlenme sorununu bu kez yaşamadım şuan kullandığım sürüm 373.06 ve şuan itibari ile sorun görünmüyor. Sanırım windows güncellemesi ile bir ilişki söz konusu olabilir daha yeni bir versiyon çıktığında tekrar yeni sürüm ile deneyeceğim sorun ile karşılaşırsam tekrar 373.06 ya dönmeyi düşünüyorum.
NOT: Windows 10daki son güncellemeden önce de Sürücüler günceldi donma ve kilitlenme olmuyordu sorun windowsu güncelledikten sonra olmaya başlamıştı.)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı