Çözüldü i7 7700K sistemde mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mykduman

Hectopat
Merhabalar. Dun attığım formattan sonra bilgisayarımda mavi ekran hatalari almaya başladım. Oyun oynarken video izlerken mavi ekran hatasi aliyorum. Bazen de çalışmayı durdurdu. Mavi ekran alirken NFTS.sys NDIS.sys ve NVLDDMKM.sys hatalari. Aklimda kalanlar ekipmanlarim i7 7700K Asus 1070 MSI Z270A Pro OCZ 256 GB M2 Sata SSD ve 1 TB Seagate HDD. Sorunun ne oldugunu bir turlu cozemedim 1 gundur. Yardim ederseniz sevinirim.

Çözüm
Tamamdir deneyip dönüş yapacağım, simdilik teşekkürler.

Farklı format ISO'su kullandiktan sonra BIOS'a Update attim ve çakıştığını düşündüğüm LAN driverlarini düzelttim, sorunum düzeldi ama hangisi düzeltti hiçbir fikrim yok. Yardimlar için teşekkürler.
Bu hataların sistemdeki dosyaların veya donanım dosyalarının çakışmasıyla oluşabiliyor. Eğer temiz kurulum yapmadıysanız bu sorun çok doğaldır. Mavi ekranların çoğunluğu harddisk yönünde oluyor.

3 4 defa hem ssdye hemde hddye kurdum windowsu ekran kartimda sıkıntı vardir dedim ekran kartimi çıkardım gene hatayi aldım temiz formattan kastini anlamadim ama ?

3 4 defa hem ssdye hemde hddye kurdum windowsu ekran kartimda sıkıntı vardir dedim ekran kartimi çıkardım gene hatayi aldım temiz formattan kastini anlamadim ama ?
Eğer windows'u boot'dan kuruyorsanız biçimlendir veya sil demeniz gerekir. Silme işlemini yapmadıysanız dosyalar çakışır ve sağlıklı çalışmaz. Format atarken bütün partition'ları( disk bölümleri) silmeniz gerekli.

Dosya Ekleri

• win7-11.jpg
    win7-11.jpg
    50,3 KB · Görüntüleme: 117
Aslında bunlarida yaptim hemde hepsinde temizleyip kurdum genede sonuç ayniydi. İndirdiğim windows 10uda microsoftun aracindan kurdum.
Size önerim bilgisayardaki yedek diski çıkartıp sadece Windows'u kuracağınız diski takmanız. Fakat bu sefer microsoft'un aracından kurmayı değil, diğer seçenekteki USB'ye ISO yazdırmanız ve öyle kurmanız. Daha sonra yedek diski takabilirsiniz.

Tamamdir deneyip dönüş yapacağım, simdilik teşekkürler.

Farklı format ISO'su kullandiktan sonra BIOS'a Update attim ve çakıştığını düşündüğüm LAN driverlarini düzelttim, sorunum düzeldi ama hangisi düzeltti hiçbir fikrim yok. Yardimlar için teşekkürler.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı