i7 7700K ve Asus Strix Z270F sisteme kasa ve sıvı soğutucu önerisi

NZXT H700İ vs CM H500P

• NZXT H700İ

Oy: 6 100,0%
  • CoolerMaster H500P

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    6

45tamer23

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba bu sisteme yeni bir kasa ve sıvı soğutucu almayı düşünüyorum ;
  • Intel i7-7700K
  • Asus Strix Z270F
  • Asus ROG Strix GTX 1080 Ti
  • G-Skill Tridentz RGB 16GB (2x8 GB) 3000 MHz
  • Thermaltake Toughpower Grand 750W Gold
  • Samsung 250GB 960 EVO PCIe M.2 SSD
  • Acer Predator X34 4K-100HZ Mönitör

Kasa ve sıvı soğutucudan beklentilerim sessizlik ve uzun ömürlü performans, maalesef daha önceki sıvı soğutmam sızdırma yaptığı için güvenilir bir sıvı soğutma arıyorum. Kasada ise biraz görsellik olursa iyi olur.

Aklımda iki seçenek var ;

İlk seçenek ;

• NZXT H700İ
  • NZXT Kraken X62
  • NZXT AER RGB 140mm 3'lü paket

NZXT sıvı soğutucunun 6 yıl garantisi, CAM yazılımı, otomatik fan kontrolcüsü ve smart özellikleri yüzünden ilk tercihim.

İkinci seçenek ;

Cooler master MasterCase H500P
Cooler master MasterLiquid PRO 240
Cooler master MasterFan PRO 120 Air Balance 3'lü paket

İki seçenekten karma da yapabilirim, sizce hangisini almalıyım veya başka öneriniz var mı şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
120, 140 ve 240 mm AIO soğutucuları önermiyorum. NZXT X62 ise alınabilir dediğim ender AIO kitlerden. Yine ondan 400 TL daha ucuza yakın performanstaki NH-D15 var. Siz görselliğe önem veriyorsanız 400 TL'ye onu alabilirsiniz. Kasa olarak H500P'yi düşünmeyin bile. Rezil bir ürün oldu. H700i iyi bir kasa ama sırf içindeki kontrolcü için fiyatı çok artıyor. Kasa yönünden Enthoo Pro M alabilirsiniz. Meshify C Türkiye'de yok ancak çok beğendiğim bir kasa. H500P Mesh modelini de bekleyebilirsiniz.

Sistemi almadıysanız işlemci-anakart ikilisini i7 8700K-Z370 anakart yapmanızı öneririm. Kasa olarak Phanteks Enthoo Pro M alınabilir. Soğutucu hakkında bilgim yok.
@astigmat13 @Nazım Paşa

Sistemi geçen sene aldım, sıvı soğutma ve kasayı iade ettiğim için yeni arayışa girdim Enthoo Pro M dış gövdesinin plastik olması dışında hoşuma gitti biraz daha araştırabilirim.Ayrıca şu modeli çok hoşuma gitti.
Phanteks Enthoo Pro M ATX Special Edition Siyah Beyaz Bilgisayar Kasası

120, 140 ve 240 mm AIO soğutucuları önermiyorum. NZXT X62 ise alınabilir dediğim ender AIO kitlerden. Yine ondan 400 TL daha ucuza yakın performanstaki NH-D15 var. Siz görselliğe önem veriyorsanız 400 TL'ye onu alabilirsiniz. Kasa olarak H500P'yi düşünmeyin bile. Rezil bir ürün oldu. H700i iyi bir kasa ama sırf içindeki kontrolcü için fiyatı çok artıyor. Kasa yönünden Enthoo Pro M alabilirsiniz. Meshify C Türkiye'de yok ancak çok beğendiğim bir kasa. H500P Mesh modelini de bekleyebilirsiniz.

Noctua'nın kalitesinden şüphem yok ama X62 yi araştırdığımda fazla gürültü yapmadığını söylüyor genelde herkes, NH-D15 çok ses yapar mı? Fazla fark yoksa olabilir sonuçta sıvı soğutmanın sızdırması
yüzünden iki aydır bilgisayarım yok bu yüzden hava soğutma tercih edebilirim. Mesh modelini beklemem muhtemelen.

Son düzenleme:
Neredeyse hiç fark yok. X62 iyi bir model. Tek eksisi fiyatı. Görsellik için bunu vermeye hazırsanız alın. Enthoo Pro M çok daha pahalı birçok kasaya taş çıkarır. O plastiğe takıldıysanız H500P'nin dandikliğinden kullanamazsınız bile.
@Nazım Paşa X62 ile NH-D15 arasında fark düşündüğünüz kadar az değil. Ama aradaki fiyat farkı fazla olduğundan NH-D15 daha mantıklı duruyor. X62 alacaksanız görselliğe para vermiş olacaksınız.

@Nazım Paşa X62 ile NH-D15 arasında fark düşündüğünüz kadar az değil. Ama aradaki fiyat farkı fazla olduğundan NH-D15 daha mantıklı duruyor. X62 alacaksanız görselliğe para vermiş olacaksınız.

Az değil derken aradaki farkı biraz açıklayabilir misiniz?

Yardımlarınız için teşekkürler birkaç sorum daha var yardımcı olursanız sevinirim.

Muhtemelen NH-D15 almayı düşünüyorum önerdiğiniz Phanteks Enthoo hoşuma gitti ancak Phanteks'i sıvı soğutma almayı düşündüğüm için mi önerdiniz, yoksa bu kasa NH-D15 ile birliktede iyi performans sergiler mi.
Birde Asus Strix270E ve TUF Mark 1 arasında kaldım, uzun süre sağlam kalmasını istediğim bir sistem için TUF serisi mantıklı mı hemde NH-D15 gibi ağır bir hava soğutmayı uzun süre taşıyabilir sağlamlığı sayesinde sizin bir öneriniz var mı bu konuda şimdiden teşekkürler.Ayrıca O.C yapmadan kullanıyorum, sadece X.M.P açık şekilde.
@Nazım Paşa @astigmat13 @aybrktrhn

Hayır, o kasayı neredeyse herkese öneriyorum. Sıvı soğutma için değil yani. Gerek hava akışı gerek kablolama olsun çok iyi bir kasa. RAM'lerinizden dolayı NH-D15 yerine NH-D15S öneririm. Z370-E ve F modelleri kağıt üzerinde iyi modeller. Ancak ikisinin de LLC ile problemleri vardı. Voltaj aniden yükselip inebiliyor veya takılabiliyordu. BIOS güncellemeleriyle bu sorunu gidermiş olabilirler. Hız aşırtma yapmazsanız da büyük problem olacağını sanmam. Seçim sizin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı