Çözüldü İ7 7700K ve GTX 1060 sistemde "ntkrnlmp.exe" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alpay Aydemir

Hectopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws 8x2 3200 DDR4 RAM (siyah)
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 Evo
Ekran kartı
Evga GTX 1060 6 GB SSC
Anakart
MSI Z170 Gaming M5
İşlemci
i7 7700K
Merhabalar, sistemim aşağıdaki gibidir:

MSI Z170 Gaming m5.
i7 7700K.
G.Skill Ripjaws 8x2 3200 DDR4 RAM (siyah)
EVGA GTX 1060 6 GB ssc.

26 Kasım tarihinde bilgisayarımda bir takım sıkıntılar yaşamıştım ve akabinde sorunun Memtest yaptığım zaman RAM'lerden kaynaklı olduğu anlayıp garantiye gönderdim. 20 gün sonra garantide değişimi yapıldıktan sonra takıp, XMP açıp, çalıştırıp F1 oyunu oynarken mavi ekran hatası aldım. Minidump dosyam aşadığıdaki gibidir. Acaba sorunum tekrardan RAM'lerden kaynaklı mı diye korkuyorum. RAM'lerden kaynaklı ise sıfır RAM takdığımda bile buna sebep olacak başka bir şey aklınıza geliyor mu?
mini dump

Çözüm
XMP açıp RAM'lerimi 3000 MHz çektiğim zaman Memtest'te hiçbir error almadım. Sanırım timinglerle alakalı bir sıkıntı vardı. Stabil olarak böyle kullanacağım.
Ondan önce oluyor muydu mavi ekran peki?
26 kasima kadar bilgisayar ile ilgili bir sikintim yoktu. 26 kasim gunu oyunlarda ve chrome dahil olmak uzere cesitli sorunlar yasadim ve ramlerimi memtest ile teste soktum ve sonuctan kaldi. Garantiye yollayip bana degisimini sagladik dediler. Dun gece elime ulasti ve oyunda iken unexpected kernel mode trap mavi ekranini aldim. Bende tekrardan teste soktum ramleri. Ilk testim xmp kapali iken gecti. Ama ikinci testimde xmp acik iken suana kadar 4 tane error saptandi.

26 kasima kadar bilgisayar ile ilgili bir sikintim yoktu. 26 Kasım gunu oyunlarda ve Chrome dahil olmak uzere cesitli sorunlar yasadim ve RAM'lerimi Memtest ile teste soktum ve sonuctan kaldi. Garantiye yollayip bana degisimini sagladik dediler. Dun gece elime ulasti ve oyunda iken UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP mavi ekranini aldim. Bende tekrardan teste soktum RAM'leri. Ilk testim XMP kapali iken gecti. Ama ikinci testimde XMP acik iken şu ana kadar 4 tane error saptandi.

Disk sağlığınızı test edin derim. Ondan sonra CMD'yi açıp "SFC /scannow" yapın.

Geri
Yukarı