i7 7700K ve GTX 1070 sistem toplama

msk7777

Hectopat
Yer
Bolu-İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hayatımda ilk defa kasa toplayacağım için burada bilenlerden yardım almak istiyorum. Kafamda parçaları belirledim. Ancak bazı noktalarda kafamda soru işaretleri var. Bilenler yardımcı olabilirse sevinirim. Belirlediğim parçalar şu şekilde;
Sormak istediklerim şunlar;
  1. Bu parçaların birbirleriyle ve anakartla olan uyumunda bir sıkıntı olur mu?
  2. Kasa ile beraber 500W PSU geliyor, bu PSU gücü ve kalitesi bu sistem için yeterli olur mu?
  3. Sıvı soğutma konusunda kararsız kaldım. Sıvı soğutma taktığım taktirde kasanın önünde bulunan 3 fanı sökmem gerekecek. Bu da kasa içerisindeki hava sirkülasyonunu azaltacak haliyle. Bu kasada 3 fanı söküp sıvı soğutma kullanmak mantıklı mı? Yoksa onun yerine hava soğutma mı kullanmalıyım? Hava soğutma için de uzun süreli kullanımlarda verim düşuyor, işlemci ısınıyor demişler.

Bilgisayarı oyun için topluyorum. Günde aşağı yukarı 10 saat açık olacak. Bilen biri bu sorularımı yanıtlarsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 7700K yerine i7 8700K ve Gigabyte Z370 AORUS Gaming 5 anakart almanızı öneririm.

Asım Demir'in dediği gibi 8. Nesil bir İ7 sistem toplamak daha mantıklı ve 2700 liraya GTX 1070 alınmaz 2670'e GTX 1070 TI var ve GTX 1070'den daha performanslı. 500W o sisteme biraz sıkıntı çıkartabilir 600W'tan başlayın tavsiyem: (Sinerji'den toplanmıştır.)
Ara Toplam6.584,40 TL
Toplam KDV1.185,18 TL
Sepet Toplam Fiyatı7.769,58 TL
[TBODY] [/TBODY]
Tam olarak bütçeniz nedir?

Bütçe ne kadar? Vatan bilgisayardan alınması zorunlu mu?
02.11.2017.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı