i7 7700K ve GTX 1080 sistem FPS düşme problemi

• Konuyu başlatan weZy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 783
Muhtemelen sürücülerden kaynaklanıyor. Win 10 ve bütün sürücüleri güncelleyin, varsa BIOS güncellemesi, güncelleyin.

Bir de OC yaparsanız ciddi performans artışı elde edersiniz.

Yok güncellemeden öncede vardı sonrada var.
Furmark testi yaptım internette diğer gtx 1080 skorlarına bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 57
Muhtemelen sürücülerden kaynaklanıyor. Win 10 ve bütün sürücüleri güncelleyin, varsa BIOS güncellemesi, güncelleyin.

Bir de OC yaparsanız ciddi performans artışı elde edersiniz.
600W var kasada ek 3 RGB fan var 3 tane bu 600W yetmediği için performans düşüklüğü yaşatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU %38 çalışırken yapmışsınız testi, arka planda CPU'yu kullanan bir program var sanırım.
bu da aynı farketmedi.

bu pc 2017 yılınd aldım 2018 yılında yaptığmı bencmark

Yıllarca M2 SSD yanlış slot da kullanmışım onu bile yanlış takmışlar ekran kartının aşağısındaki kısma takılması gerekiyormuş onlar işlemcinin altındakine takmışlar .
Daha önce işlemciyi göndermiştim işlemci sıfırı geldi sorun varmış kullanıcı kaynaklı ondan sonra işlemci geldikten sonra 1 gün kullandım bilgisayarı ekran kartında performans sorunu gördüm anakart ve ekran kartını garantiye yolladım , anakart CPU SOKETİ arızası gözükmüş kullanıcı kaynaklı 130TL para istediler . o 1 gün kullandım diye işlemci hemen bozulma ihtimali yoktur değil mi?
Ekran kartı içinde ledleri çalışmıyormuş fanları macunu tümü yenilenmiş.
CPU %38 çalışırken yapmışsınız testi, arka planda CPU'yu kullanan bir program var sanırım.
Daha önce işlemciyi göndermiştim işlemci sıfırı geldi sorun varmış kullanıcı kaynaklı ondan sonra işlemci geldikten sonra 1 gün kullandım bilgisayarı ekran kartında performans sorunu gördüm anakart ve ekran kartını garantiye yolladım , anakart CPU SOKETİ arızası gözükmüş kullanıcı kaynaklı 130TL para istediler . o 1 gün kullandım diye işlemci hemen bozulma ihtimali yoktur değil mi?
Ekran kartı içinde ledleri çalışmıyormuş fanları macunu tümü yenilenmiş.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı