i7 7700K ve GTX 1080 Sistem toplama

Almak istediğin bellek(RAM) modeli sanırım şu;
CMK16GX4M2A2400C14R
Corsair Vengeance LPX DIMM - 16 GB DDR-4 2,400 MHz - non-ECC

Yalnız yine almak istediğin anakartın (Z270) uyumlu bellek listesinde o model yok.

Uyumluluk sorunu çekme ihtimaline karşı baştan kontrol etmende fayda var.
Support For Z270 GAMING PRO CARBON | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global

Ayrıca Windows 10 Pro Lisans anahtarını 30 TL ücretle temin edebilirim. İlgilenirsen yardımcı olabilirim. İyi forumlar.
Ram lPX DDM yanlız senin yansıttığın CL14 DDR4 2400 hz benim uyumsuz olduğuna emin miyiz ?

RAM'den kesin emin değilim.

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Dual Kit Ram

Bu yazılana göre baktığımda karşıma o RAM'ler çıktı. Eğer ürün linki verebilirsen daha detaylı inceleyebilirim.

CMK16GX4M2A2400C14R

Yalnız yine almak istediğin anakartın (Z270) uyumlu bellek listesinde o model yok.

Support For Z270 GAMING PRO CARBON | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global

Ayrıca Windows 10 Pro Lisans anahtarını 30 TL ücretle temin edebilirim. İlgilenirsen yardımcı olabilirim. İyi forumlar.
Hocam bu CL14 değil LPX DDIM Diye bir model ondan olabilir mi ? Benimkisi CL 14 ?

RAM'den kesin emin değilim.

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Dual Kit Ram

Bu yazılana göre baktığımda karşıma o RAM'ler çıktı. Eğer ürün linki verebilirsen daha detaylı inceleyebilirim.
http://www.vatanbilgisayar.com/cors...e-kirmizi-ddr4-2400mhz-cl14-dual-kit-ram.html

Hocam bu CL14 değil LPX DDIM Diye bir model ondan olabilir mi ? Benimkisi CL 14 ?

http://www.vatanbilgisayar.com/cors...e-kirmizi-ddr4-2400mhz-cl14-dual-kit-ram.html

Şimdi baktım senin de göndermiş olduğun linkteki RAM'lere benim bulduğum ile aynısı. Nereden anladım bunu peki? Stok kodundan.

vatantatatatan.jpg
nanokatalog.jpg

Boyutu küçülsün diye çözünürlüklerini düşürdüm fakat kırmızı ok ile işaret ettiğim yere baktığında RAM'lerin stok kodunu göreceksin. Stok kodu evrenseldir, ebay'e de girsen, vatan'a da farketmez. Arama kutusuna stok kodunu yapıştırırsan direkt o ürün çıkar karşına.

CMK16GX4M2A2400C14R

Sonundaki "R" harfi bazı sitelerde olmayabilir onun sebebi de oradaki R'nin RAM'lerin renginin kırmızı (Red) olmasından kaynaklanıyor (Beyaz olanların sonunda da W(white) yazabilir, gibi).

Yine keza anakartın QVL listesine bakarken, yani desteklediği RAM modelleri için de stok koduna bakarak yapmalısın.

Şimdi baktım senin de göndermiş olduğun linkteki RAM'lere benim bulduğum ile aynısı. Nereden anladım bunu peki? Stok kodundan.

Eki Görüntüle 258002 Eki Görüntüle 258003
Boyutu küçülsün diye çözünürlüklerini düşürdüm fakat kırmızı ok ile işaret ettiğim yere baktığında RAM'lerin stok kodunu göreceksin. Stok kodu evrenseldir, ebay'e de girsen, vatan'a da farketmez. Arama kutusuna stok kodunu yapıştırırsan direkt o ürün çıkar karşına.

CMK16GX4M2A2400C14R

Sonundaki "R" harfi bazı sitelerde olmayabilir onun sebebi de oradaki R'nin RAM'lerin renginin kırmızı (Red) olmasından kaynaklanıyor (Beyaz olanların sonunda da W(white) yazabilir, gibi).

Yine keza anakartın QVL listesine bakarken, yani desteklediği RAM modelleri için de stok koduna bakarak yapmalısın.
ilgin ve alakan için sana çok teşekkür ederim. Böyle donanımlı insanları forumda görmek güzel.

İlgin ve alakan için sana çok teşekkür ederim. Böyle donanımlı insanları forumda görmek güzel.

msi sitesinde ram uyumluluğu bulamadım yetersiz ingilizcemden fakat aynı anakartlı bir kullanıcı şu ram kullanmış ama cl15 benim kisi 14 idi birde bunu inceleyebilir misiniz ?

http://www.vatanbilgisayar.com/cors...led-beyaz-ddr4-3000mhz-cl15-dual-kit-ram.html

QVL listesinde mevcut son atmış olduğun RAM gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. 1 Düşük Clock değerini oyunlarda hissedeceğini sanmıyorum. Son sistemlerde yüksek Mhz'lerde OC yapabilmek için çoğu kişi Cl değerlerini 1 hatta bazıları 2 arttırdı.

Support For Z270 GAMING PRO | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global

Öncelikle siteye gir.
Sol tarafta Compatibility (Uyumluluk) sekmesini tıkla, orta ekran değişecek.
Tam ortada "Memory Support Ryzen Series" başlığına tıkla.
Şimdi karşına RAM Markalarının anakartınla uyumlu olan modelleri gelecek. Hafif sağ üstteki arama çubuğuna 8GB yazarsan şimdi de sadece 8 gblık RAM'leri görüntülemiş olacaksın. Takıldığın yerde tekrar sorabilirsin, iyi forumlar.

Bu şekilde MSI'ın kendi sitesinden farklı RAM'ler adına da incelemeni yapabilirsin. (Başka bir arkadaşa anlatmıştım oradan alıntı yaptım. Ortadaki Ryzenli madde senin için geçerli değil, onun yerine Memory Support başlığına tıklaman yeterli olacaktır. :) )

CMK16GX4M2A2400C14R

Windows 10 Pro Lisansını nasıl 30 TL'ye temin edeceksiniz?

Tamam konunun devamını okumamıştım. Nasıl oldu bilmiyorum benim Hotmail hesabıma orijinal key kaydedilmiş. Ama ben bir satın alma işlemi yapmadım [emoji13]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı