İ7-7700K ve GTX1060 Sistem Nasıldır?

ShadowKnight

Kilopat
Daha fazla  
Adsız.png

Bu sistem nasıldır?
Sistem iyi mi?
İşlemci, Anakart, RAM sorun çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer overclock yapmayacaksanız k ibareli işlemci almanıza gerek yok. Ayrıca işlemciden kısılıp ekran kartı arttırılabilir. Gtx 1060 yerine Rx 480 tercih edin. İlla Nvidia istiyorum diyorsanız 1060 veya işlemciden kısıp 1070 alabilirsiniz. Birde Ryzen büyük ihtimal yarın piyasada olacak. Siz Ryzen 7 1700'ü bekleyin r7 1700 +b350 i7 7700k + z270 veya z170 ikilisinden daha iyidir. Paranız hem cebinizde kalır hem kalan paraya biraz para eklenerek 1070+r7 1700 sistem rahat toplanabilir. Hdd'yi çok abartmışsın,1 tb yeterli diye düşünüyorum.

Selam öncelikle çarpan kilidi açık olmayan bi anakarta k serisi bir işlemci almak kesinlikle hatadır. İstesenizde overclock yapamayacaksınız çünkü anakartınız buna müsaade etmeyecektir.Bunun için z serisi bir anakart tercih ediniz ki, Bende 7700k kullanıcısıyım almanızı tavsiye etmiyorum.Isınma sorunu var.Ryzen bugün piyasada, performans testlerini bekleyin şuana kadar yayınlanan testlere göre ryzen almanızı tavsiye edebilirim.Birde ram sorun çıkarır mı diye sormuşsunuz, hangi ram neye sorun çıkarır mı ? Sizden ricam ramide paylaşmanızdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı