i7 7700K vs R7 1700X

7700K avantajı tek çekirdek gücü sayesinde oyunlarda yüksek FPS, dezavantajı Ryzen'den daha kısa vadeli kullanım, soket desteğinin kısalığıdır. 1700X avantajı AM4 soketinin 3 yıl boyunca destek görecek olması, düşük işlemci kullanımı sayesinde daha geç darboğaz yaşama ihtimali, tek dezavantajı 7700K'dan az FPS almasıdır.

Açıkçası gönlümde Ryzen var fakat oyunların henüz çoklu çekirdeğe geçmemiş olması beni geri çekiyor. Ne yapacağım bilmiyorum. Günlerdir bunu düşünüyorum. çoğunlukla oyun oynayacağım ama eminim Ryzen'de kötü değildir. İçimde sanki ilk nesil Ryzen işlemciler oyun konusunda kötü gibi geliyor. Önerilere ihtiyacım var, lütfen yardımcı olun arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakin ol şampiyon. 4K için R7 1700 alıp biraz overclock yaptığında 1700X performansı alırsın zaten. Tek farkı 95W TDP olup 3.9-4.0 gibi hızlara çıkmayı garantilemesidir 1700X'in. Aşırı bir overclock hastalığın yoksa gerek yok. i7 7700K 4K'da R7 kadar kolay çalışmayacaktır emin ol.

Sakin ol şampiyon. 4K için R7 1700 alıp biraz overclock yaptığında 1700X performansı alırsın zaten. Tek farkı 95W TDP olup 3.9-4.0 gibi hızlara çıkmayı garantilemesidir 1700X'in. Aşırı bir overclock hastalığın yoksa gerek yok.i7 7700K 4K'da R7 kadar kolay çalışmayacaktır emin ol.

Hocam, internette i7 7700K'nın tek tuş ile 5.0 GHz olduğundan bahsedilmiş ne yapsam bilmiyorum internette bir de Ryzen işlemcilerin düzgün O.C olmadığını söylüyorlar.

Hocam, internette i7 7700K nın tek tuş ile 5.0 GHZ olduğundan bahsedilmiş ne yapsam bilmiyorum internette birde ryzenlwrın düzgün oc olmadığını söylüyorlar.
i7 7700K tek tuş 5.0'a gelse bile Multi Core'da tek tuşla 16 çekirdek olmuyor. Giriş seviyesi R5 1400 bile 3.8 görebilir. Ryzenlar'ın OC modelleri X olanlardır ve 4.0 gibi yüksek frekanslar garantidir. Sweet spot 3.6 3.7 gibi görülürse mis gibi oyun oynarsın. Kafanı yorma bu kadar, hele ki 4K için Ryzen dururken.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı